Õigus eksisteerida või õigus olla kasutatud?
Mitteinimoomade eestkostes tegutsedes tuleb pea iga päev ette olukordi, mis näitavad, kui palju oleks vajalik nende kaitseks loodud seadusandlust ja järelvalvet parandada. Aga asi ei ole ainult seadustes ja järelevalves, vaid ka antropotsentristlikus maailmavaates, milles inimene on “looduse kroon” ja kogu maailm talle kasutamiseks antud ressursikogum. Praegune seadusandlus on kirjeldatud maailmapildi tulemus.
Loomus võttis kokku I kvartali huvikaitses Loomuses ja loomade eestkostes
Varjatud õudus – elusloomade pikamaatransport
Elusloomade pikamaatransport on äärmisel julm praktika, mis toimub suuresti avalikkuse pilgu eest varjatuna. Igal aastal transporditakse ELi liikmesriikide vahel miljoneid veiseid, lambaid ja sigu, lisaks eksporditakse veel miljoneid põllumajanduses kasutatavaid loomi liiduvälistesse riikidesse Aasias ja Põhja-Aafrikas.
Basiilikupesto, karulaugupesto... mis asi on pesto?
Kui oled tavalise eestlasena üles kasvanud põhiliselt kartuli, porgandi ja jahukastmega siis võivad igasugused poes pakutavad purgid, imelike nimedega kastmed ja ebamäärase tekstuuriga tooted segadust tekitada. Pesto on üks nendest asjadest, mis minu teadvusesse jõudis üsna hilja ja kuigi ma olin midagi pestopasta nimelist küll söönud, siis ega see mulle midagi tarka ei öelnud.
Loomuse ettepanekud uuele koalitsioonile: rääkides paremast ühiskonnast, ei tohi me unustada mitteinimloomi
Loomade eestkoste organisatsioon Loomus saatis ettepanekud Reformierakonnale ja Eesti 200-le koalitsioonileppe koostamiseks ning rõhutab, et loomi puudutavatesse teemadesse on oluline kaasata ka need, kes seisavad loomade eest, ja valitsusotsused ei tohiks lähtuda puhtalt inimeste (isiklikest) huvidest, vaid arvesse peaks võtma ka mitteinimloomade heaolu ja õigust täisväärtuslikule elule.