VEGANMAAILM JA LAPSED: kuidas vanemana väärtuste rägastikus toimetada?
Praeguses ajas ja ühiskonnas ei tundu veganina elamine lihtne. Või ehk ei olegi asi vegan olemises, vaid üleüldse hooliva elustiili võimalikkuses. Oleme ennast toonud ühiskonnakorraldusse, kus keskkonnasõbralik eluviis ning looduskeskkonna ja elurikkusega arvestamine on vabatahtlik.
Loe lisaks
Päkapikul on ideed otsas? Mõtle kastist välja!
Päkapikkudel tuleb jõulusussi täita veel pisut enam kui nädala. Kas ideed on juba otsas? Loomade eestkoste organisatsioon Loomus jagab põnevaid ja loomasõbralikke ideid, millega nii väiksemaid kui suuremaid üllatada.
Loe lisaks
5 taimset toiduideed, mida KOOS LASTEGA valmistada
Lapsed on koolist kodus, näpud on pidevalt külmkapi kallal ning vanemad nuputavad välja tegevusi igavuse leevendamiseks. Taimse toidu osakaalu suurendamine on praegu eriti oluline, kuna näksime rohkem ning liikumine õues on piiratud.
Loe lisaks
Kui laps võtab vastu otsuse ehk: “Ema-isa, ma olen vegan!”
Lapsed on muutustele tihti palju avatumad kui täiskasvanud ning pealegi on laste elustiiliharjumused vähem kinnistunud, mistõttu ei pruugi veganelustiili harrastamine tunduda nende jaoks kuigi äärmuslik. Paljud lapsed on loomade suhtes kaastundlikumad kui nende vanemad, seepärast suhestuvad lapsed ka veganlusega kaasas käiva väärtussüsteemiga rohkem kui nende vanemad. Võib tunda hirmutav, kui laps teeb otsuse hakata veganiks, kuid tegelikult saab seda otsust vaadelda kui põnevat väljakutset.
Intervjuu raamatu "Väikesed veganid" autoriga
Anniina Ljokkoi on 2007. aastast Eestis elav soome tõlkija ja publitsist. Ta on üks kolmest autorist, kelle sulest ilmus 2015. aastal raamat „Vegan. Hooliv ja maitsev elu“. Lisaks on tema artikleid ilmunud ajakirja Vegan pererubriigis.
Loe lisaks