Kommenteeri

Selgusid aasta parimad taimsed tooted

Kampaania Taimne Teisipäev avaldas eile aasta parima toote konkursi tulemused. Konkursi hääletuses osales mitu tuhat hääletajat, kes valisid oma lemmikud kolmes kategoorias: parim taimne lihatoode, parim taimne piimatoode ja parim taimne avastus.

“Tänavune Taimse Teisipäeva aasta parima taimse toote konkurss õnnestus eriti hästi, sest tuhanded inimesed osalesid veebihääletuses ja valisid enda lemmikuid. Üha enam toidufirmasid toob põnevaid ja maitsvaid taimseid liha- ja piimatooteid lettidele, seega valikut on igale maitsele. Sel aastal võitis parima taimse lihatoote tiitli hoopis lillkapsatiivad, mis näitab veelkord, kui põnev taimsega katsetamine olla võib ja kui maitsvaid asju sel kategoorial meie toidulauale pakkuda on,” kommentaaris Taimse Teisipäeva kampaaniajuht Liina Sala.

“Kantar Emori poolt läbi viidud avaliku arvamuse uuringu järgi vähendab ligi 40% Eesti elanikest lihatarbimist, seega näeme selgelt, et nende toodete põhitarbijad ja fännid on inimesed, kes söövad ka loomseid tooteid. Taimne toit rikastab meie kõigi toidulauda ja selleaastane konkurss valis välja parimad sellest rikkalikust segmendist,” lisas Sala Taimsest Teisipäevast.

Aasta parima taimse toote konkurss toimus Taimse Teisipäeva poolt juba neljandat korda ning kasvab populaarsuselt igal aastal.

Konkursi kõikide kategooriate esikolmikud

Aasta parim lihaalternatiiv:

I koht Apetit lillkapsatiivad

II koht Thormi taimevalgu talvevorstid

III koht Bon Vegan kergelt suitsutatud tofuviinerid

Aasta parim piimaalternatiiv:

I koht Deary glasuuritud taimne vanillidessert

II koht Valio Oddlygood kaneeli- ja kardemonimaitseline kaerajook

III koht Violife taimne juustualternatiiv Greek White

Aasta parim taimne avastus:

I koht R-kioski taimne hot dog New Dog

II koht Thormi taimevalgu pelmeenid Aasia stiilis

III koht Balbiino šokolaadijäätis mandlilaastudega šokolaadiglasuuris

Artikkel ilmus 2023. aastal.

Lisa kommentaar

Email again: