Kommenteeri

Prantsusmaa keelustab karusloomafarmid

Prantsusmaa astus täna ajaloolise sammu, kui riigi ökoloogilise ülemineku minister teatas, et riik keelustab karusloomafarminduse ja metsloomade kasutamise tsirkuses.

Prantsusmaal on alles vaid neli mingifarmi, kuid organisatsiooni One Voice hiljuti avaldatud videost ja piltidest on näha, et väikestes puurides elavad loomad on vigastatud ja haiged. Näiteks puudusid minkidel hambad või saba, nende jalad olid halvatud ning neil olid nahahaigused.

Keeld jõustub pärast viieaastast üleminekuperioodi, ent rahvusvaheline organisatsioon Fur Free Alliance ja One Voice kutsuvad Prantsusmaa valitsust üles lühendama üleminekuperioodi ja farme sulgema esimesel võimalusel.

Karusloomafarmide keelustamine on aktuaalne teema ka Soomes, Poolas ja Eestis. 15. oktoobril jõuab riigikogus esimesele lugemisele loomakaitse- ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis näeb ette karusloomafarmide keelustamist Eestis. Eile arutati seda teemat riigikogu keskkonnakomisjonis.

“Rõõm on näha edasiminekuid Euroopa loomakaitsepoliitikas praegusel pingelisel ajal, mil koroonaviirus on röövinud suuresti poliitikute tähelepanu,” sõnas loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juhatuse liige Rando Liiva.

“Paari nädala eest toetas Poola parlament karusloomafarmide keelustamist ja nüüd võttis keelu vastu Prantsusmaa. Loodetavasti saame lähiajal Eestiski osa kaasaegse loomakaitsepoliitika suundumustest. Anname endast kõik, et Loomuse inimeste 10 aastat tagasi ette võetud võitlus saaks võiduka lõpu ja Eesti liituks karusloomafarmid keelustanud riikide nimekirjaga.”

Artikkel ilmus 2020. aastal.

Lisa kommentaar

Email again: