Kommenteeri

KOHVIKU LUGU | Lisanna - Vegan Coffee Shop: suurelt unistamine viib sihile

Mis võiks olla mõnusam, kui päikeselisel hommikul kuuma kohvi ja raamatu seltsis võtta hetk iseendale, et energiast tulvil uuele päevale vastu minna? Kevade tulekuga lähevad vägagi hinda ka kodused rõdud ja terrassid, ent kui soovid alustada päeva vanalinnas, siis Taimsel Teisipäeval on üks "salakoht", mida jagada tahame.

See on koht, kus lett on maitsvate kookide all lookas ning leti taga askeldavad vaid säravate silmadega teenindajad. Ajasime juttu Lisanna Kohviku perenaise Linda Maistega, et sellest mõnusast paigast veidi rohkem teada saada.

Lisanna Kohviku sünnilugu

Unistus oma kohvikut avada oli Lindal juba väikese tüdrukuna ning tol ajal oli sihtkohana mõttes romantiline Prantsusmaa. Kirg toidu valmistamise vastu kasvades ei kahanenud ning pärast põhikooli lõppu alustas noor neiu kokaõpingutega.

17-aastastelt sündis Lindale armas tütar, kellele sai nimeks Lisanna. Nimi, mis sai hiljem ka kohvikule antud, kannab Linda jaoks endas suurt hulka soojust ja armastust ning sümboliseerib pikka teekonda iseenda ja kohviku sünnini. Paar aastat hiljem jäi ema tütrekesega kahekesi ning kuna nii haridust kui töökogemust nappis, leidis ta endale töö ettekandjana. Pingutades kahe inimese eest, sai temast juba poole aastaga vahetuse vanem. Järgmisteks töökohtadeks olid restorani teenindusjuht, kohviku barista, siis juhataja. Armastus kohvikute ja kohvi vastu töö käigus aina süvenes. Kuna Linda oli taimetoitu söönud juba aastaid, idanes ta sees unistus avada Eesti esimene vegan coffee shop.

Noor naine on pärit perekonnast, kus raha pole kunagi palju olnud ning üldjuhul on ikka elatud ühest palgapäevast teiseni. Samas uskus ta oma ideesse ning teda toetasid oskused ja kogemused. Linda hakkas enda ideele investorit otsima ning pärast kümnete inimestega rääkimist, kohtus ta oma äripartneri ja investori Priiduga. Lisanna-Vegan Coffee Shop sündiski nende kahe koostöö tulemusel ning 16. aprillil tähistatati oma esimest sünnipäeva. Kohviku perenaise sõnul on see olnud üks imeline aasta ning hetkel plaanitakse avada ka teine kohvik aadressil Pärnu mnt. 9, mis saab olema oma vanalinna-õest kordades suurem.

Fookus maitsel ja kvaliteedil

Kogu kohviku menüü on Linda looming ning suurimaks sooviks on see, et kogu pakutav oleks 100% taimne nii, et mitte keegi sellest aru ei saaks. Ideed tulevad tavaliselt ise ning kogemus taimse toidu valmistamisel aitab palju kaasa sellele, et kõik pakutav oleks kvaliteetne, lihtne ja samas väga maitsev.

Lisanna kohvik on just selline paik, millest ta ise alati puudust tundis ning kust saaks osta nii kohvi ja kooki kui ka smuutisid ning grillvõileibu. Eriliselt soovitab Linda chia-pudingut mango ja marjadega, võileibadest toob ta välja „rikkaliku“, „hea klassika“ ning uue tulija nimega „valevorst“. Maiasmokkadel tasub kindlasti soolakaramelli browniet proovida.

Küpsetistega on seotud üks teine põnev lugu ning esialgu plaanis Linda koostööd teha hoopis ühe teise koogimeistriga. Kui too nädal aega enne kohviku avamist koostööst loobus, tuli kibekiirelt plaanid ümber mängida. Juhusliku vestluse käigus praeguse koogivõluri Beikiga, kellega juba varasemalt tuttavad oldi, pakkus too enda abi ning leiutas spetsiaalselt Lisanna kohviku jaoks taimsed koogid. Kogu suhtlus on algusest peale olnud täis armastust ning Linda on väga rahul, et keeruline olukord just sellise imelise lõpu leidis.

Perekonnatunne

Kohviku sõprade ringi kuulub palju väga erinevaid inimesi, aga kui tuua välja paar suuremat gruppi, siis on nendeks ilmselt suvised turistid ja lähedal asuvate koolide õpilased. Püsiklientuur on kohvikul tugev ning suurem osa neist pole taimetoitlased – seega teeb Lindale alati suurt rõõmu, kui neilt kuuleb, et ka kodus on hakatud vähem loomseid tooteid tarbima.

Paljud jõuavad kohvikusse armastusest hea kohvi vastu ning saavad kiiresti selgeks, millised on parimad taimsed piimad oma igahommikuse äratuse jaoks. Hea toit on küll oluline, kuid Lisannas on ka ühtse perekonna tunne väga tähtsal kohal ning armastusest selles peres küll puudu ei jää! Kõik külastajad mässitakse hellalt positiivsuse, headuse ja lahkuse sisse, et ära minnes oleks patareid täis ning tunne, et elu on ikka maruvahva.

Kuidas edasi?

Hetkel Lisanna kohvikusse raamatut lugema jääda ei saa, ent õnneks on Wolt ja Bolt alati abiks ning samamoodi saab ka ise koha pealt toitu kaasa osta – just see on viis, kuidas aidata neil see keeruline aeg üle elada. Suur kogus rõõmu ja armastust lisatakse igale tellimusele kauba peale kaasa!

Autor: Kadri Helene Carvalho, Taimne Teisipäev
Artikkel ilmus 2020. aastal.

Lisa kommentaar

Email again: