Kommenteeri

Päkapikul on ideed otsas? Mõtle kastist välja!

Päkapikkudel tuleb jõulusussi täita veel pisut enam kui nädala. Kas ideed on juba otsas? Loomade eestkoste organisatsioon Loomus jagab põnevaid ja loomasõbralikke ideid, millega nii väiksemaid kui suuremaid üllatada.

Maiustused

Mõeldes päkapikkudele meenuvad paljudele esmalt maiustused. Kui tavalised kommid-küpsised on end juba ammendanud, tasub külastada mõnda ökopoodi või nende veebipoodi, et lisaks Oravakese kommidele midagi erilisemat sussi pista. Näiteks on müügil puuviljamaitselised mahedad pulgakommid.

Aina enam jõuab poelettidele ka erinevaid veganšokolaade, seejuures pole tegu vaid tumeda šokolaadiga, näiteks on müügil riisipiimast tehtud iChoci šokolaadid.

Uudistada tasub ka piimatoodete ja veganletis - sealt leiab nii kodumaiseid kui välismaal toodetud veganjogurteid ja -kohukesi.

Tallinnasse sattudes soovitame käia Karu Talu šokolaadipoes, kus leiab laia valiku maitsvaid šokolaade ja muud magusat. Nende tooted sobivad hästi ka kingipakki.

Küpsise- või piparkoogipaki asemel võib päkapikk tuua ka piparkoogitaigna. Sel juhul lisandub hommikusele üllatusele ka üheskoos küpsetamise rõõm.

Tervislikumad vahepalad

Päkapikusussi ei pea aga täitma ainult maiustustega. Vahelduseks võib päkapikk tuua suhkruvaba toorbatooni. Nende valik on nii mahe- kui tavapoodides aina suurenenud. Näiteks on müügil soolakaramelli, mustikamuffini ja maapähkli maitselised Nakdi toorbatoonid.

Tervislik valik on ka pähklid ja kuivatatud puuviljad. Lisaks võib sussi sisse pista külmkuivatatud marju.

Kui sussiomanik eelistab värskeid puuvilju, võib teda üllatada lemmikpuuviljaga. Päkapiku toodud banaan võib küll kõlada igavalt, aga kui banaanile joonistada lõbus nägu ja panna pähe väike päkapikumüts, toob see küll naeratuse suule!

Lisaks söödavale kraamile, võib sussi täita ka joogiga, nt mahlaga (soovitame valida lisatud suhkruta 100% mahla) või smuutiga. Kui päkapikul tuleb täita rohkem susse, on mõttekas sussi sisse pista hoopis erinevad puuviljad, millest üheskoos saab ise kodus smuuti valmistada.

Soolased näksid

Sussi sisse võib panna ka midagi soolast. Näiteks on kartulikrõpsude kõrval müügil erinevad juurvilja-, hummuse-, kinoa- ja läätsekrõpsud.

Guzinose aedviljakõrsikud mahuvad samuti hästi sussi sisse. Samamoodi on mõnus soolane vahepala näkileivad. Popkorn sobib aga õhtuse filmiõhtu kõrvale nosimiseks.

Vetikasõbradele pakuvad kindlasti rõõmu Sea Crunchy tooted. Maitsestatud pähkleid leiab Loodusväe tootevalikust.

Mõtle kastist välja

Toidu asemel võib päkapikk tuua ka midagi sootuks muud. Näiteks retsepti, mida saab koos lapsega katsetada.

Samuti võib sussi sisse panna kutse õhtusele lauamängu- või filmiõhtule. Seejuures võib anda mängu- või filmivalikul ohjad lapse kätte. Taoline tegevus võib olla kirjutatud ilusale sildile või piparkoogile, aga ka peidetud hoopis QR-koodi taha.

Päkapikk võib tuua ka mõne eseme, näiteks jõuluehte, kuid enne tasuks mõelda, kas eset on tõepoolest vaja ehk mitte minna kaasa jõulude-eelse tarbimiskultuuriga. Kasulik ese võib näiteks olla vegankosmeetika, raamat või meisterdamisvahendid.

Artikkel ilmus 2020. aastal.

Lisa kommentaar

Email again: