Kommenteeri

Lisanna vegankohvikud sulgevad uksed

1. novembril sulges jäädavalt uksed suur Lisanna vegankohvik Tallinnas Pärnu maanteel ja 11. novembril lõpetab tegevuse ka EKKMi Lisanna kohvik Kultuurikatla vastas Rumbi tänaval.

"Armas Lisanna kohviku pere! Sõbrad, kliendid, koostööpartnerid. Kerge kurbusenoodi, kuid samas südamerahuga teatan, et Lisanna kohvikud lõpetavad jäädavalt tegevuse," seisab Lisanna kohviku perenaise Linda Maiste pöördumises.

Linda toob välja, et ilmselgelt on toitlustuses juba mõnda aega olnud keeruline elus püsida. "Viimasel ajal on see muutunud juba absurdselt võimatuks," on ta kindel. Et kohvikupidajana pidi pidevalt arvestama kiiresti muutuvate ning ebastabiilsete reeglitega, kadus Lisanna tegijatest viimanegi jõud ning pani küsima: miks nad seda teevad?

"Kohvikud olid mu unistus ja said loodud parema tuleviku nimel endale ja tütrele, loomadele, planeedile ja eesmärgiga tuua kokku inimesi tervisliku ja uuendusliku toitumisega. Püüdes jääda ellu maailmas, kus aina kasvab vihkamine, kahestumine ja vastandumine, pole mul tahtmist seda enam teha ja jõud on lihtsalt otsas," seisab pöördumises.

Linda soov oli taimne piim esile tõsta. "Kuna täna saab juba tanklatest vegan piimaga kohvi võtta, saab selle missiooni kindlasti täidetuks lugeda. Me oleme võidelnud enda jaoks piisavalt kaua, kuid kui reeglid muutuvad järjest absurdsemaks on aeg käed üles tõsta ning valida vabadus ja armastus. Kutsun kõiki üles rohkem armastama ning rohkem sallima," ütleb Linda pöördumise lõpuosas.

"Tänan kõiki enda koostööpartnereid, kes on sellel kahe ja poole aastasel teekonnal minuga koos olnud. Tänan kõiki ilusaid ja häid inimesi, kes meil kohvikutes külas on käinud. Olen tänulik selle aja eest. Olen tänulik õppetundide eest," lõpetab Lisanna ema ja kohvikute looja Linda Maiste oma sõnad.

Kui Lisanna kohvikud sulgevad, on positiivne siiski see, et Lisanna catering jätkab tööd.

Ajakiri Vegan tänab Lindat ning Lisanna kohviku tegijaid suurepärase töö eest ning selle eest, et nad panustasid kodumaise kohvikukultuuri loomasõbralikumaks ja jätkusuutlikumaks muutmisel. Jääme teid alati igatsema.

Artikkel ilmus 2021. aastal.

Lisa kommentaar

Email again: