Filtreeri postitusi

TERVIS ja TOITUMINE: kas piimast leiab ikkagi kasvamise jõu?

Eesti keele seletav sõnaraamat ütleb, et piim on imetajate emasisendi piimanäärmetest erituv valge nõre, millest toituvad vastsündinud järglased. Iga liigi piima koostis on erinev ning ideaalselt sobilik just nende imikute esimeseks toiduks. Kui üldse mõnda toiduainet võiks nimetada asendamatuks, siis on see rinnapiim beebile, kes ei ole võimeline teistsuguses vormis toitaineid seedima.
Loe lisaks

MÜÜT: oomega-3 võrdub kalaõli

Oomega-3-rasvhapped on viimastel aastatel saanud palju tähelepanu ja seda teenitult. Need tagavad rakumembraanide normaalse ehituse ja talitluse, on seotud immuunvastuse ning põletikutasemega kehas. Oomega-3-rasvhapped on olulised nägemise, südame ja närvisüsteemi hea tervise tagamisel. Enamasti tuuakse nende rasvhapete allikana välja kalaõli, kuid kust saab oomega-3 kätte see, kes soovib keskkonna või loomade pärast teha taimset valikut?
Loe lisaks

MARJAD: põhjamaade supertoit

Supertoidud on viimasel ajal väga populaarseks saanud ning pea iga uut võõramaist marja, puuvilja või pulbrit tervitatakse just selle nimega. On need siis goji-marjad, tšiiaseemned või moringa pulber – kõigile omistatakse imelisi tervendamisvõimeid, mis oma sööjad justkui uueks inimeseks muutma peaksid.
Loe lisaks

Parimad taimsed kaltsiumiallikad, mida toidulauale lisada

Kaltsiumi vajalikkusest inimorganismile teame vist küll kõik. See mineraalaine hoolitseb selle eest, et luud ja hambad oleksid tugevad. Lisaks on kaltsium oluline ka vere hüübimisprotsessides, vererõhu reguleerimises ning lihaste normaalse töö tagamiseks. Samas ei tea paljud, et kaltsiumit saab väga edukalt ka erinevatest taimedest ning selle imendumine ei jää alla piimatoodetes leiduva kaltsiumi imendumisele.
Loe lisaks

Arhiiv