Kommenteeri

Selgus "Parim taimne toode 2022"

Rahvatervise kampaania Taimne Teisipäev valib juba kolmandat aastat poelettidelt parimat taimset toodet. Rahvahääletuse tulemusel osutusid selleaastaseks võitjaks lihaalternatiivide kategoorias Maks ja Mooritsa kartuli-kõrvitsa pihvid.

„Võtame uudise parima taimse toote tiitlist vastu loomulikult suure rõõmu ja tänutundega. Oleme õnnelikud, et meie tooteinnovatsiooni on märgatud ja tunnustatud,“ kommenteerib Maks ja Mooritsa turundusjuht Mirjam Endla.

Kõrvitsaga rikastatud kartulipüree pihvid on parimad just praetult, et saavutada krõbe pealispind. Endla sõnul on kartul ja kõrvits eestimaa inimeste jaoks traditsioonilised toidud, millega on üles kasvanud mitu põlvkonda ja neid kombineerides sündiski võidu pälvinud pihvi idee.

Tooted võistlesid kolmes erinevas kategoorias. Lihaalternatiivide kategoorias said teise koha Naturli nagitsad ning kolmanda koha eestimaise tootja Bon Soya „Iga teine burger“. Taimsete piimatoodete esikolmikusse jõudsid Tere kaera köögikreem, värskelt turule tulnud Jane kaerajook ja väiketootja Kuu Blu juustud. Põnevate avastuste kategooria võitis Bon Soya uus suitsutofu, teisel kohal Põltsamaa värskekapsaborš ja kolmandal Salvesti kaunviljakauss.

Kokku osales veebis toimunud rahvahääletusel 1263 inimest ning võitja valisid hääletajad. Taimse Teisipäeva kampaaniajuht ja Aasta Parima Taimse Toote konkursi läbiviija Liina Sala on rõõmus, et taimsete toodetega katsetatakse.

„Juba teist aastat järjest napsab tiitli ettevõte, kes ei keskendu vaid taimsetele toodetele. See näitab, et armastus taimse toidu vastu liigub massidesse.“

Artikkel ilmus 2022. aastal.

Lisa kommentaar

Email again: