Kommenteeri

Tallinnas avati uus taimetoidukohvik ja Viljandis veganrestoran

Kaerakohvik Oats on kaerale pühendatud uus hubane koht keset õdusat Tallinna vanalinna. Tegemist on taimetoitu pakkuva kohvikuga, mis avas uksed juulis. Viljandis avati veganrestoran Villa Maria juuni keskel.

Kaerakohviku looja Kairit Zavjalova ja tema äripartneri Villu Uustalu jaoks on tervislik ning taimne toit olnud kirg juba aastaid. Sellest sündis ka kohviku idee. „Meil on ühtlasi Eesti esimene kaerakohvik, nagu meie nimigi ütleb – Oats,” sõnab Kairit. Kohviku asutajad armastavad kaera ning tahavad klientidele tutvustada selle suurepärase kodumaise tooraine erinevaid kasutusvõimalusi. „Kõik meie piimakohvid valmivad kaerapiimaga, kukeseenepasta on kaerakoorene, meie vegankookides on nii kaerahelbeid, kaerajahu kui kaerakoort. Meie õllevalikus on kaeraga pruulitud õllesid,” toob Kairit näiteid menüüst. Loomulikult ei puudu pakkumisest kaerahelbepuder. Lisaks kodumaise tooraine tutvustamisele ja tervisliku eluviisi edendamisele on Oatsi eesmärk ka keskkonnale vähem koormaks olla. „Kasutame enamiku toormaterjali ära,” on Kairit kindel. Oats asub aadressil Väike-Karja 5 või Müürivahe 17. Külla oodatakse kõiki, kes peavad lugu tervislikust toidust, ja otse loomulikult taimetoitlasi ja veganeid. Samuti on teretulnud hästi käituvad koerad ja teised koduloomad.

Viljandi lossi varemete veerel Jaani kiriku kõrval asub idülliline aed, kus juunikuust tegutseb Viljandi – ja ka Lõuna-Eesti – esimene veganrestoran Villa Maria. Pakutakse vahemerehõngulist toitu ning oskuslikult lihvitud kokteile. Villa Maria asub imearmsas Viljandis aadressil Pikk 4. Oodatud on kõik: gurmaanid ja imeliste roogade nautijad, lummavate jookide austajad, maiasmokad ja dessertide armastajad, veganid ja mitteveganid.

Artikkel ilmus 2021. aastal.

Lisa kommentaar

Email again: