Kommenteeri

Rootsis avati põhjamaade esimene vegankool

Waldorfkool Hagaskolan õpetab lapsi vanuses 6 kuni 15 ja arvatakse, et tegemist on esimese vegankooliga suunatud just sellele vanusegrupile terves Põhjamaade regioonis.

Kool loodi Stockholmi kesklinna 2006. aastal, kuid 2018. aastal liiguti praegusesse asukohta Hagaparki ning keskenduti ümber ka veganlusele.

Waldorfpedagoogika lähtub inimese terviklikkusest ja näeb lisaks teadmiste andmisele ka mõtlemise arendamise vajalikkust läbi tunde- ja tahtekasvatuse.

Hagaskolan õpetab olema keskkonnaalaselt kohusetundlik ning soovib olla eeskujuks 21. sajandi eluviisis. Kool on mittetulundusühing, selles õpib 184 õpilast ning töötab 28 õpetajat.

Toiduks pakutakse vaid mahepõllumajandusest pärit taimset toitu. Lastele pakutakse erinevates maailma paikades tuntud toite nagu näiteks makaronid juustuga, pad thai, bataadifriikaid, burgereid, suppe, kevadrulle ja muud.

Igal aastal on erinevale teemale keskenduv õppekava. Eelneva aasta teemaks oli näiteks “Jätkusuutlikkus ning tervis”, uuel hooajal alustatakse teemaga “Eetika”.

Artikkel ilmus 2019. aastal.

Lisa kommentaar

Email again: