VALMIS OLLA, START! Välja hakatakse selgitama Eesti parimaid vegantooteid! – kvaliteedikonkurss

Kas mäletate, et andsime eelmises ajakirjas vihjeid uue põneva projekti kohta? Rääkisime, et hoogu saab uus konkurss, mille käigus selguvad Eesti jaevõrgus müügil olevad parima maitsega vegantooted, mis teenivad endale ka kvaliteedimärgi! Konkursi nimi jäi esialgu küll saladuseks, kuid saame nüüdseks selle uhkusega välja kuulutada. Tuule saab tiibadesse konkurss Parim vegantoode Eestis”, mida korraldab ajakiri Vegan.

Ajakirja Vegan jaoks toitude hindamismetoodika välja töötamist rahastati Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse innovatsiooniosakuga.

Konkursi käigus selguvad parimad Eestis müügil olevad vegantoidud ja -joogid, mille selgitavad välja eksperdid ja rahvas! Žürii selgitab osalejate seast igas kategoorias välja parimad kolm, kuid konkursi üheks osaks on ka rahva lemmiku valimine.

Et tulevikus oleks lihtne hea maitsega vegantoitu poest leida, saavad neli tunnustatud maitset äratuntava kullast lehekujulise märgi. Kuldse lehemärgi saab esimese koha omanik, hõbedane märk kuulub teisele kohale ja pronksikarva kolmandale kohale. Rahva lemmik pälvib rohelise lehemärgi. Märgi kasutamise õigust võivad taotleda kõik äriregistrisse kantud ettevõtjad, kes tõendavad, et tooraines on kasutatud ainult taimseid koostisosi.

Niisiis lisandub alates veebruarikuust ajakirja uus rubriik „Lehemärgiga tooted”, kus toome lugejateni konkursi parimad viis vegantoitu ja seda lausa neljast-viiest erinevast kategooriast. Samuti on välja toodud ekspertide hinnangud vastavate vegantoiduainete erinevate omaduste kohta, alustades toote maitsest ja lõpetades välimusega.

Konkurssi aitab läbi viia suure kogemustepagasiga Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus, kellega koos on välja töötatud ka konkursi hindamismetoodika. Enim kaalu on hindamisel toote maitseomadustel, kuid võetakse arvesse ka pakendit, tervislikkust ja keskkonnamõjusid.

Iga tootegrupi jaoks on eraldi ekspertkomisjon, kuhu kuulub 14 liiget. Kõik komisjoniliikmed on toiduainetööstustes, teadusasutustes ja laborites töötavad erialaspetsialistid, kes aktiivselt oma valdkonnas tegutsevad ja on soovitatud erialaliitude poolt. Kõik komisjoniliikmed on enne hindama asumist läbinud koolituse. Rahva lemmiku valimiseks korraldatakse avalikud hindamised viie linna ostukeskustes avalikel üritustel, kus saad sõna sekka öelda ka sina.

Tunnustuse eesmärk on tutvustada tarbijatele ja kaubandusele vegantooteid kui maitsvaid alternatiive loomsetele toodetele, muuta tarbija jaoks valiku tegemine lihtsamaks, edendada vegantoodete müüki, suurendada segatoiduliste usaldust vegantoodete hea maitse vastu, pakkuda konkurentsieeliseid ning motiveerida maaletoojaid ja jaekaupluste kette uusi tooteid müügile võtma.

Kui soovid infot, millal ja kus tooteid maitsta ja enda lemmikule hääle anda saad, siis liitu ajakirja uudiskirjaga ja jälgi meid Facebookis ja Instagramis.

Kui oled ettevõtja ja tahaksid osa võtta, kirjuta meile julgelt ja saad juba konkreetsemalt lugeda võistluse statuudist. Kirju ootame aadressil tunnustus@ajakirivegan.ee.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi