Vaata, milline on suvise numbri imekaunis kaanepilt ja loe, millest tuleb juttu!

Hää huviline!

Kui Sul veel ajakiri tellitud pole, soovitame seda kindlasti teha, sest lubame, et peagi ilmuvast eriti suvisest juunikuu ajakirjast saab palju mõtteainet! Ja ennast kiitmast me ei väsi, sest ajakiri on nagu kunstiteos omaette! Pildid on säravad ja meie peatoimetaja-kujundaja Marimai on taaskord i-me-li-se töö ära teinud! 

 

Suur osa juba teab, et ajakirja kaanel poseerib imekaunis Elina Born!

Veganluse kohta ütleb Elina, et mitte kellelegi ei saa mitte midagi peale suruda ning inimene peaks ise teadlike otsusteni jõudma, kuid temale isiklikult on täiesti vastuvõetamatu, et ta peaks kunagi uuesti segatoiduliseks hakkama. Lisaks veganlusele tuleb juttu ka teistel teemadel: suvest, vabadusest ja loomulikult ka muusikast! Muide, Elinal ja Jüri Pootsmannil tuli 1. juunil uus suvine lugu välja, millele ajakiri Vegan igatahes julgeb HITIHOIATUSE sildi külge panna. Kuulake kindlasti!

 

Nagu ikka ei saa me reisimiseta.

Vegan kokk Kaido Ennok kirjutab sellest, kuidas ta Tenerifel vulkaani tipu vallutas ja kuidas kanaarid teda parimais mõtteis üllatasid!

Kes mäletab, kuidas aprillikuu pabernumbris rääkis Annika Lepp Kaplinnast ja sellest, kuidas lõvid tema und öösel “valvasid”? Mäletate? Tore! Sest nüüd avaldab Annika oma aafrikaseikluste teise osa! Seal räägib ta, kuidas päriselt ka loomariigi kuningatega kohtus ja mis moodi sai selgeks, et maapealne paradiis on tõesti olemas!

Rääkides Annikast, siis sel korral on ajakirjaveergudel lisaks kaaneloole mahtunud veel kaks erinäolist persooni. Kuna Annika Lepp on vegankogukonna ja loomade jaoks juba tohutult ära teinud ja on nüüdsest alustamas uut eluetappi, räägib ta ajakirjas sellest, mis on jäänud selja taha ja mis ootab ees!

Teiseks persooniks on omanäoline joogaõpetaja Jocke Salokorpi, kellest õhkub isegi läbi ajakirja mõnusat rahulolu.

Rääkides tervisest, mahtus sel korral veergudele ära teemas vaimsest- kui ka füüsilisest tervisest.

Florian kirjutab artiklis “Kas sinuga on kõik korras?” märkidest, mis võivad viidata mõne aine puudusele ja Emily Rosenberg kirjutab psüühikahäiretest ja vastab küsimusele: “Psüühikahäired ja veganlus käivad käsikäes. Kas müüt või tõde?”

Pererubriigis räägib Anniina sellest, kas söömine on pigem rõõm või hoopiski mure.

Juttu tuleb ka suvisest taimekasvatusest ja kimalastest ning mee korjamisest. Samuti külaskäigust Tuulispää farmiloomade varjupaika (koos imeilusate piltidega). Jurist räägib veganite õigusnõustamisest ja kinnitab, et veganlus on inimõigus.

Arvamuse rubriigis tuleb juttu sellest, kas veganid peaksid alati tervislikud olema ja selles osas teistele eeskuju näitama. Samuti räägitakse veganlusest kui “moevärgist”.

Nagu ikka on ajakirja vahel kaheksa väljarebitavat retsepti, mille võib seekord võtta kokku loomulikult märksõnaga VEGAN JAANID!

Samuti on ajakirjas kaks uut rubriiki!

Esimeseks TEST, mis pidulikult õnnistatakse sisse jäätistega. Siinkohal on oluline mainida, et maitsed on erinevad, kuid minnes suvele vastu võiks kokku pandud edetabelist jäätise valimisel hea abimees saada! Teiseks KOGEMATA VEGANTOOTED. See on rubriik, kus toome välja tooted, mida vegantoodetena ei reklaamita, kuid koostisosade poolest sellesse kategooriasse siiski sobivad!

Ära maga maha ja telli ajakiri kindlasti!

_________________________________________________

Uus nägu! Anett Rannamets on ajakirja Vegan tegevtoimetaja. 
Põnevate vihjete puhul võib talle kirjutada anett@ajakirivegan.ee!