Vihmane ilm ja jaanipäev

SÕBRAD-SÕBRAD-SÕBRAD!

Kuigi maikuus oli ilm palju lubav, on ilmaisa ikkagi oma meelt muutnud ja Eestimaa pinnal puhub siin-seal tugev tormituul ja… Nagu ikka – sajab vihma. Tüüpiline jaanipäev, mõned ütleksid.
Palun öelge, mida teie vihmasel ja venival päeval süüa teete?
Üheks selliseks laisa-ilma toiduks on kindlasti pelmeenid, kas te ei arva?! Kui vihmasel ilmal toast lahkuma ei pea ja sügavkülmast pelmeenid otsa saanud, tekkib väike trots südamesse ikka küll. 
Ajakiri Vegan juunikuu number
Vihmase ning laisa ilma pakett: kiire, kuid maitsev toit ning mõnus lugemine!

VEGANTOIT JA JAANIPÄEV

 
Rääkides toidust ja jaanipäevast, siis kas kõigil on jaanideks plaanid juba tehtud? Sest ega siis vihmane ilm eestlast heiduta – jaanid pidamata ju ei jää. 
Võidupüha, Ristija Johannese sünnipäev või pööripäev ja päikese kõrgseis – põhjuseid on palju ja nii on jaanipäev üks oodatumaid ja olulisemaid rahvapidusid, mida tähistavad ka need, kes Eestist eemal!
 
Jaanipäev on üks põnevamaid aegu aastas, kus saab proovida igasuguseid uusi ja erinevaid retsepte, grillile panna midagi, mida varem sinna pandud pole ning külalistel-sõpradel-tuttavatel-perel uute maitsete ja toidukatsetustega jalad alt lüüa!
Vegan jaanipäev ja retseptid
Juunikuu numbri retseptid on välja töötatud mõeldes spetsiaalselt jaanipäevale. Häid ideid jagub kõigile!
Meie oleme igatahes väga põnevil, sest kavas on jälgida pärit mitut retsepti meie suvisest ajakirjast. Eriti tahaks katsetada “toorjuustu” valmistamist – ehk saaks seda leivakorvikeste sisse või kuivikutele määrida. Mmm! Lihtne, kuid maitsev ja kiire snäkk, et sõprade juurde kaasa võtta või kodus lauale panna.
 

Jah, ajakirja juunikuu numbri kaheksa retsepti on välja töötatud spetsiaalselt jaanipäevale mõeldes!

 

Sealt leiab häid ideid grillimiseks, soolaseks ampsuks, snäkiks kui ka magustoiduks! Juunikuu numbri leiate poest selle mõnusate suviste värvide ja meie imeilusa kaanestaari Elina Borni järgi!
Ajakiri Vegan ja Elina Born
Ajakirja Vegan juunikuu number – kaanel imeline Elina Born
 
PS! Kes veel ei teadnud, siis oleme retseptid teinud ajakirja vahel väljarebitavaks, et saaks lemmikud retseptiraamatu vahele paigutada.
Ajakirja koduleheküljelt on võimalus tellida isegi retseptihoidja!

Igatahes soovib ajakiri Vegan kõigile imelist (vägi)vallatut jaaniperioodi!

 
Kel juba ajakiri olemas ja retseptidki üle vaadatud – kas plaanite midagi peagi ka katsetada?
__________________________
PS!
Metsloomaühing ning ka meie paneme kõikidele südamele, et jaanipäeval, kui tehakse suurt lõket, tuleb olla kohusetundlik ning vaadata, ega lõkkeplatsil ei ei ela mõni siil, linnupere või hoopis keegi teine! Veendu tuleohutuses ning ka kindlasti selles, et jaanipäev ei lõppeks mõnele metsloomale tulesurmaga! 

Palun ole vastutustundlik, sest loom või lind ei tea, et just see okstest ehitatud suur ja uhke majake ei olnud tema koduks ehitatud! Tema näeb selles lihtsalt head ja rahulikku pelgupaika! 
Sahista ja rabista oma lõkkematerjali, ehk tuleb sealt välja mõni turtsuv siil või lendab välja linnuema! See võib olla märk, et seal on kellegi pesa!
Hoidke nii inimsõpru tule eest, kui ka loomadest sõpru! 

 

 
 
 

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi