Taimne proteiin: vulkaanilised seened on uus veganhitt

Sustainable Bioproducts photographed on Thursday March 12, 2020 ©Charles Cherney Photography

Yellowstone’i rahvuspargist leiduvast vulkaanilisest mikroorganismist luuakse veganvalku, mille taolist varem olnud ei ole. Tegemist on toitva seenevalguga, mille nimeks Fy ning mida on kasvatatud läbimurdelise kääritamistehnoloogia abil, mille on välja töötanud Chicago ettevõte Nature’s Fynd.

Peamiseks erinevuseks konkurentidest on see, et Nature’s Fyndi seenevalku saab kasvatada ilma mulla, maa või vee vajaduseta. Tegemist on täisvalguga, mis sisaldab 20 aminohapet, sealhulgas üheksat olulisimat. 

Oma pressiteates sõnas ettevõtte tegevjuht Thomas Jonas, et elame otsustavas hetkes, kus meie kõigi toitumisharjumuste muutmine on tervise ja planeedi hoolitsemise jaoks ülioluline.

Sustainable Bioproducts photographed on Thursday March 12, 2020 ©Charles Cherney Photography

“Tahame valmistada toitu, mis sisaldavab täisvalku ja millel on äärmiselt madal süsinikujälg. Peame vaid need maitsvad toidud turule tooma, et saaksime kõik olla osa kliimamuutuste lahendusest,” ütles ta lõpetuseks. Ettevõte on veganvalku kasutanud selliste toodete valmistamiseks nagu nagitsad ja näiteks šokolaadi-mousse. Järgmiseks aastaks plaanitakse oma seenevalgupõhised tooted ka turule tuua ning loodetavasti jõuavad need turule ka väljaspool ühendriike.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi