Kuulsaima lihaalternatiivi Impossible hind langes USAs lihaga peaaegu samale tasemele

Photo: Valeria Boltneva

Populaarne taimse liha bränd Impossible Foods, mis valmistab vegan burgereid ja vorstisarnased tooteid, langetas 2020. aasta lõpus juba teist korda aasta jooksul oma hindu. Toodete hinnad on nüüdsest lihaga võrreldavad, vähemalt USAs.

Oma pressiteates andis ettevõte teada, et kahandas USA toiduteenuste pakkujatele ja turustajatele hindu umbes 15 protsendi võrra. Nagu öeldud, oli see eelmise aasta jooksul teine kord, mil hindu langetati. Samuti vähendas kaubamärk 2020. aasta märtsis oma toodete hulgimüügihinda 15 protsendi võrra.

Ettevõte lubab ka edaspidi hindu langetada, et aidata lahendada keskkonnakriisi ja muuta toidusüsteem jätkusuutlikumaks. “Alates Impossible Foodsi asutamisest on meie sõnastatud eesmärk alati olnud hindade langetamine, pariteedi saavutamine ja veiseliha hinna allalöömine,” sõnas ettevõtte tegevjuht ja asutaja Patrick O. Brown pressiteates. 

“See hinnalangetamine on lihtsalt viimane, kuid mitte viimne samm toidusüsteemi jätkusuutlikumaks muutmise juures,” lisas ta ning ütles lõpetuseks, et soovitab kindlasti näppu pulsil hoida, sest eesmärgid on neil selged ning nende täideviimiseks tegutsetakse.

Impossible Foods on üks kuulsamaid ettevõtteid, mis töötab välja lihatoodete taimseid asendajaid. See asutati kümme aastat tagasi 2011. aastal ning selle peakorter asub Kalifornias. 

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi