MÄRGI KALENDRISSE | Julmusevaba moesõu tuleb taas!

Foto: Erlend Štaub

MTÜ Loomus

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus korraldab juba teist korda Tallinn Fashion Weeki raames julmusevaba moeetenduse, kus koostöös erinevate kohalike disaineritega tuuakse lavale kollektsioonid, mis on 100% loomasõbralikud.

Nii nagu meie toidulaud ja iluarsenal, saab ka moetarbimine olla tänapäeval teadlikult loomasõbralik. Selleks, et eetiliste valikute tegemine kergem oleks, soovib Loomus oma julmusevaba moeetendusega tutvustada kohalikku disaini, mis on loodud loomade heaolu silmas pidades. Ükski loom ei pea kannatama sellepärast, et inimene saaks olla moodne ja trenditeadlik! 

Loomusega teevad loomade heaolu nimel koostööd KittleMood partnerluses Pea Peenraga ja ühise Eesti Kunstiakadeemia (EKA) “katuse alla” on koondunud Karl Joonas Alamaa, Cärol Ott ning Hedy Kohv ja Kristel Akerman projektist “Hea Eesti Asi”. Moesõu märksõnad on loomasõbralik, jätkusuutlik ja eetiline.

KittleMood esitleb julmusevabal moesõul spetsiaalselt selleks sündmuseks loodud kollektsiooni. Esmaesitlusele tulevad kleidid on naiselikud, erksavärvilised ning inspireeritud klassikalisest kittelkleidist nagu ka kogu muu KittleMood looming. Materjalidena kasutavad nad võimalikult naturaalseid ja hingavaid kangaid, mida on kerge kanda ja hooldada. 

Nad otsustasid liituda Loomuse julmusevaba moeetendusega lootuses loomasõbralikumale tulevikule: “Tänapäeva maailmas tundub igas mõttes julmusevaba elustiili poole püüdlemine loomuliku valikuna. Meie soov on jätta enda lastele ja lastelastele parem maailm, kus iga elu on püha.”

Oluline märksõna rääkides keskkonnateadlikumast (moe)tootmisest ja (moe)tarbimisest on teadlikkus. Seetõttu on Loomuse eesmärk seekordse moesõuga pöörata rohkem tähelepanu ka taaskasutuse põhimõtetele ning viia etenduse vaatajateni sõnum, et mullune disainese sobib veel tänagi kandmiseks.

Tänavugi kaasab Loomus oma etendusele Eesti Kunstiakadeemia projektis “Hea Eesti Asi” osalenud tudengeid, kellest löövad kaasa Hedy Kohv ja Kristel Akerman.

Hedy aksessuaarikollektsioon on kokku pandud merepääste varustusest, mis on oma “töö juba ära teinud”. “Otsin võimalusi, kuidas ettevõttest tekkinud seadmete jääkmaterjal uuele elule aidata selliselt, et oleks tõepoolest tänava- ja kasutuskõlblik, ” lisas ta.

Veekogu ääres kasvanuna on vesi, eriti meri, Hedyle väga südamelähedane ning mänguline, aga ka veidi hirmuäratav oma võimsa jõu poolest. “Mäng materjaliga on selle loomingu juures kõige olulisem, sest nagu merigi, ei tee see materjal aksessuaaride loomise juures alati soovitud suunas koostööd,” jagab ta oma mõtteid seoses kollektsiooniga.

Kristeli motivatsioon moesõu seltskonnaga liituda, on seotud arusaamisega, et maailm peab edasi liikuma jätkusuutlikul mõtteviisil. Tema soovitus moeloojatele on luua kestlikku moodi. “Minu nõuanne on eelistada kvaliteetseid, püsivaid materjale, mõõdutundega soetada heade disainerite loomingut ja vähem pruukida teadmata taustaga kiirmoodi,” selgitas ta. Kristeli kollektsioonist leiab jalavarjud, mille valmistamisel on ta kasutanud üksnes Eesti kohalikku ajaloolist toorainet linakiudu ja kuusepuitu.

Loomuse julmusevaba moesõu oimub juba 31. märtsil kell 18.00 Kultuurikatlas. Pileteid saab osta piletitaskust.