Veganmessi ootuses – pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, kolmteist pilti veelgi rohkem

Foto: Ken Mürk

Tekst: Annika Lepp, Veganmessi kommunikatsioonijuht
Fotod: Ken Mürk

Sel laupäeval ja pühapäeval, 7. ja 8. oktoobril kell 11.00-18.00 toimub Tallinna Kultuurikatlas järjekorras juba 13. veganmess, kus tutvustatakse taimseid tooteid ja vegan elustiili. Selle auks oleme välja valinud 13 ilmekat pilti eelmisest aastast.

ELAV JÄRJEKORD!

Üks Veganmessi populaarsematest tõmbenumbritest on kingikotid esimestele külastajatele. Nagu eelnevatel aastatel, jagasime ka seekord koostöös toredate partneritega välja sada vinget kingikotti sajale esimesele messikülastajale.

FLASH TATTOO

Eelmise aasta Veganmessil viidi esmakordselt läbi heategevuslik flash tattoo sündmus, mille käigus said soovijad vegantätoveeringutega oma keha kaunistada ning sel viisil toetada Loomuse loomasõbraliku ilu programmi LILU. Kohapeal tegid soovijatele vingeid kehakaunistusi kaks tattoo-kunstnikku: Pavel Ivanov ja Anna (@liktattoo).

JÕUD ON TAIMEDES

Eelmise aasta Veganmessi üks populaarsemaid esinejaid oli personaaltreener ja jõutõstja Gert Koovit, kes purustas müüdi sellest, et taimetoit ja raskejõustik ei käi kokku.

KÕIGI LEMMIK – NELE

Tihti uuritakse, miks on messi maskott ja logoloom just vaal ja miks ta nimi on Nele. Sellega on tore lugu. Vaala sümboolika pakkus meile välja messi kujundaja Kerstin Raidma. Vaal on suur ja armas nagu mess. Vaal algab V-tähega nagu vegan. Vaal on üks loodushoiu sümbolitest. Nime sai meie vaal aga ühe endise vabatahtliku järgi. Valisime grupi-chatis sobivat maskotti. Nelele meeldis hirmsasti üks konkreetne maskott. Kui otsustasimegi Nele lemmikmaskoti kasuks, ei olnud meil sugugi raske väljavalitud maskotile ka nimi välja mõelda. Nele mis Nele!

ILUS ILM JA TOIDUAUTOD

Messil on tihti ilmaga vedanud. Selgi korral paistis päike ja rahvas sai nautida muhedat tänavatoitu Noblessneri esisel platsil.

MARLEEN AASA JA KRISTJAN KERES

Ettekandega “Loomulik tee taimsete valikuteni” esinesid messilaval telesaatest “Naabrist parem” tuntud maailmakodanikud Marleen Aasa ja Kristjan Keres.

POPP FOTONURK

Messil tasub üles otsida fotonurk, mille taustal on hea poseerida nii üksi kui ka sõpradega. Kui juhtud läheduses vaal Nelet märkama, siis kutsu temagi seina ette. Nele on väga fotogeeniline!

UKRAINA HEAKS 

Vegan Restoran V ja peakokk Mikk Mägi tegid Veganmessil süüa Ukraina heaks. V kogus annetusi, et soetada Ukraina sõduritele häid talviseid magamiskotte. Restoran tegi Ukrainas koostööd võrgustikuga “Solidarity Collectives”, kes korraldas magamiskottide logistika oma sõduritele.

ILU EI NÕUA VALU!

Mullusel messil oli suur fookus julmusevabal ilul ja Loomuse programmil LILU. Messil arutasid loomasõbraliku ilu teemal jumestaja-ilukonsultant Birgit Org, tätoveerija Ilja Samöwar, massöör-kosmeetik Sevil Šukjurova ja juuksur-koolitaja Carolyn Pajula.

KOERAD ALATI TERETULNUD

Meilt uuritakse tihti, kas hästi käituvad koerad on messile teretulnud. Otse loomulikult! Aga seda ainult juhul, kui koeral pole midagi suurte rahvamasside vastu ja kui teised koerad teda ei häiri. Veganmess armastab ja ootab koeri!

UUS FILM TULEMAS!

Fridays for Future Eesti aktivistid Henri Holtsmeier ja Kertu Birgit Anton avasid messil oma liikumise tegemisi ning rääkisid sellest, kuhu kliimaõigluse rinne tänaseks liikunud on. Neli aastat noorte kliimaaktivismi Eestis on jõudmas ka kinolinale. Veganmessi lava oli esimene koht, kus režissöör Kadriann Kibus peatselt valmivat täispikka dokumentaalfilmi tutvustas.

PODCAST’I SALVESTUS

Esmakordselt oli Veganmessil avalik podcast’i salvestus. Eesti Vegan Podcasti duo Janiš Laende ja Kaija Põder salvestasid laval ja rahva ees intervjuu veganluse müütidest toitumisnõustaja Eliis Salmiga.

ELAGU VABATAHTLIKUD!

Veganmess ei õnnestuks ilma tublide vabatahtliketa. Vabatahtlikud on meie tuumikjõud. Kui tahad kaasa aidata aasta vingeima sündmuse korraldamisel, siis võta meiega julgesti Facebookis või Instagramis ühendust.


Aga mis ootab ees sel nädalavahetusel?

Messil osaleb tänavu üle 70 eksponendi Eestist ja välismaalt. Messil pakutakse söögi- ja tarbekaupa, uudistooteid ja vanu lemmikuid ning loomasõbralikke tervisetooteid, kosmeetikat ja kodukeemiat. Toimuvad ka põnevad ettekanded ja arutelud, taskuhäälingu avalik salvestus ning dokumentaalfilmi Eesti esilinastus. Publiku soovil on messil teist aastat heategevuslik tattoo flash. Kohal on ka ilusalong ja raamatukogu.

Kahe päeva jooksul astuvad messilaval üles ühiskonna aktivist Maiko Mathiesen, kes esindab kestlikku majandussüsteemi edendavat organisatsiooni Estwatch, personaaltreener ja kahekordne Euroopa meister jõutõstmises Gert Koovit, tuntud suunamudijad Iti-Pätrik Järve ja Kristjan Klasen, tänavatoiduäri looja ja kirjamees Myrakas, psühholoogiliste oskuste konsultant Liisi Toom, tunnustatud rahvusvahelise organisatsiooni Cruelty Free Internationali tegevjuht Michelle Thew ning Eesti esimese küülikute varjupaiga MTÜ Rõõmsad Hüpped eestvedaja Kati Sulp.

Kohapeal viiakse läbi Loomuse podcasti “Loomade Hääl” avalik salvestus, milles tuleb juttu kalafarmidest ja nende keskkonnamõjust. Külaliseks on Eestimaa Looduse Fondi säästliku kalanduse programmi koordinaator Joonas Plaan.

Heategevusliku flash tattoo sündmuse käigus saavad soovijad vegan-tätoveeringutega oma keha kaunistada ning sel viisil toetada Loomuse loomasõbraliku ilu programmi LILU.

Veganmessil esilinastub Norras palju kõmu tekitanud dokumentaalfilm “Sigade salajane elu”, milles kajastatakse lugu naisest, kes käis viie aasta jooksul Norra seafarmides, filmides kõike seal toimuvat varjatud kaameraga. Messil on kohal filmi režissöör Ola Waagen ja peategelane Norun Haugen. Filmile eelneb arutelu, kus lisaks Ola Waagenile ja Norun Haugenile osalevad Eesti kauaaegsed loomakaitseaktivistid Kadri Taperson ja Mikk Mägi. Filmil on eestikeelsed subtiitrid.

Kohtume messil!