Vegan selts korraldab arvamusfestivalil arutelu väärtustepõhisest majandusest

Eesti Vegan Selts korraldab sel aastal Arvamusfestivalil arutelu „Kullast kallim – väärtustepõhisest majandusest täna ja tulevikus“.

Veganlus on inimõigus – õigus elada loomi ära kasutamata. Inimõigusena on veganlus lähedalt seotud teiste inimõigustega, mille eest seistes panustame iseenda parematesse võimalustesse elada vastavalt veganluse põhimõtetele, aga veelgi enam – seisame selle eest, et lõppeks loomade ekspluateerimine, millele on rajatud tänane majandus. Milline on tulevik, kus arvestatakse nii inimeste kui loomade vabadusega?

Arutelus võetaksegi vaatluse alla erinevate vähemusgruppide kogemuslood ning küsitakse, kuidas need mahutuvad tänastesse ja tulevastesse majandusmudelitesse ning milliseid väärtusi need loovad. Kas innovaatilised avatud kontorid ja kiidetud ringmajandusmudelid ikka loovad uusi väärtusi? Kuidas saaksime objektistavast majanduskeskkonnast edasi liikuda väärtustepõhise majanduseni? Kuidas saame erisusi toetades jõuda lahendusteni, mis tagavad kõigile majandusliku heaolu?

Arutelu juhib Siim Vahtrus (SpeakSmart). Osalejad: Aet Kuusik (Feministeerium), Kadri Sikk (Eesti Vegan Selts), Kristiina Raud (Eesti LGBT Ühing), Kaarel Veskis (Eesti Autistide Liit), Liina Rajaveer (Eesti Inimõiguste Keskus).

Arutelu „Kullast kallim – väärtustepõhisest majandusest täna ja tulevikus“ toimub 10. augustil Paide Vallimäel Tulevikumajanduse alal kell 16.00-17.30. See on eesti keeles viipekeelse tõlkega.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi