Tervise Arengu Instituut UURIB TAIMETOITLUST | Võta osa!

Kuna taimetoitlus ja selle tervisemõjud leiavad ka Eestis järjest enam tähelepanu, plaanib Tervise Arengu Instituut (TAI) läbi viia selleteemalise põhjaliku uuringu. Osa oodatakse võtma nii täistaimetoitlasi, vegetaarlaseid kui fleksitaarlaseid.

Uuringu ettevalmistuseks viiakse hetkel läbi lühikest küsitlust, millele vastamiseks kulub 10-15 minutit. Vastama oodatakse kõiki, kes mingilgi viisil kontrollivad loomset päritolu toitude söömist – alates täistaimetoitlastest, kes ei söö üldse liha, kala, muna ega piimatooteid, kuni inimesteni, kes väldivad või söövad vähem vaid näiteks mõnda kindlat tüüpi liha.

Küsimustiku täitmiseks kulub 10-15 minutit ja see koosneb kahest osast. Esimesele osale vastamine on anonüümne ning selles küsitakse tausta, toitumisharjumuste ja toitumisega seotud hoiakute kohta. Lühikesest veebiküsitlusest võiksid osa võtta kõik. “Nii aitate meil saada terviklikuma ülevaate, mil määral ja miks Eesti elanikud loomset päritolu toitudest hoiduvad.”

Juhul kui keegi on huvitatud osalemast aga mahukamas põhiuuringus, tuleb olla kursis ka oma terviseandmetega ja olla nõus jagama oma kontaktinfot.

Ajakirja Vegan küsimusele, millise taustaga inimesed uuringut interpreteerivad, vastas TAI toitumisuuringute osakonna vanemteadur Eha Nurk, et uuringu meeskonda kuuluvad mitmete valdkondade esindajad, sh ka meditsiinitaustaga. “Vastutava uurijana oman ise arstidiplomit ja olen lisaks kaitsnud arstiteaduse doktorikraadi. Vajadusel kaasame tulemuste tõlgendamisel täiendavaid eksperte.”

KLIKI SIIA, et uuringust osa võtta!

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi