VAU! Itaalia ettevõte valmistab siidisarnast materjali apelsinimahla tootmise jääkidest

Väga paljud polegi kursis sellega, kuidas luksusliku väljanägemisega siidi üldse toodetakse. Materjali valmistatakse siidliblika röövikutest ehk siidiussi kookonitest. Kookoni niit on lahtiharutatav ja seda riide valmistamiseks kasutataksegi. 2017. aastal läbiviidud uuringus leiti, et kui analüüsida materjali teekonda valmistamisest tarbijani, on siid teisel kohal kõige saastavamate hulgas. Esimesel kohal on veisenahk, vahendab Plant Based News.

Hiljuti keelas näiteks populaarne online-poodlemise veebileht ASOS oma kollektsioonides ära siidi. Keelustus hakkab kehtima 2019. aastast.

Vegan alternatiivid?

Asendusena on tihti kasutatud viskoosmaterjali ja polüesterit, mis pole kõige ökosõbralikumad, vaatamata eelnimetatud uuringule, milles leiti, et viimaste valmistamine on siiski vähem intensiivsem kui siidi tootmine.

Nüüd aga on revolutsiooniline uus materjal turule astumas, et siid välja vahetada… Ja see on tehtud apelsinidest! 

Kasutatakse apelsinijääke, mis mahlatootmisest üle jäävad

Itaalia bränd Orange Fiber kasutab ära apelsinide kergeid ja mitmekesiseid omadusi jätkusuutliku vegansiidi tootmiseks.

Ettevõtte kasutab tootmises kiude, mis on alles jäänud apelsinimahla tootmisest, kasutades ära jäätmed, mis muidu oleks hävitatud.

Igal aastal korjatakse Itaalias ligi 700 000 tonni tsitrusevilju. Orange Fiber on tänaseks ära patendeerinud tehnoloogia, mille järgi saab apelsinimahla valmistamise jääkidest eraldada tselluloosi, mille saab omakorda töötleda pehmeks ja luksuslikuks siidisarnaseks materjaliks.

Orange Fiber on tänaseks ära patendeerinud tehnoloogia, mille järgi saab apelsinimahla valmistamise jääkidest eraldada tselluloosi, mille saab omakorda töötleda pehmeks ja luksuslikuks siidisarnaseks materjaliks.”

Ettevõte on pälvinud juba ka mitmeid auhindu. Selliste brändide edukus, mis keskenduvad innovatiivsete veganmaterjalide loomisele on selge märk sellest, et tuleviku moetööstus on tegemas teadlikumaid valikuid sammudes karusnahast eemale.

____________

Sellega seoses kutsume kõiki homme rongkäigule loomade heaks! Loe lähemalt FACEBOOKIST. Kogunemine kell 12 Viru väravate juures. Tule ja anna oma hääl neile, kes ise seda teha ei saa.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi