Uus-Meremaa terviseamet soovitab oma kodanikel veganiteks hakata

Uus-Meremaal soovitab riiklik terviseamet uues soovituskirjas kodanikel rohkem taimetoitu tarbida, et kitsendada enda ökoloogilist jalajälge. Aruandes toodi välja mitmeid viise, kuidas panust keskkonna kaitseks suurendada, sealhulgas näiteks kasutada vähem elektrit.

Selle aruande ja Uus-Meremaa keskkonnaministeeriumi kohaselt on terve riigi heitgaaside põhiliseks tekitajaks (49%) põllumajandussektor. Terviseamet palub tarbida vähem liha ning piimatooteid, et parandada jätkusuutlikkust.

Eriti on Uus-Meremaa terviseameti aruande kohaselt planeedile kahjulik punase liha tootmine. Lisaks sellele, et punane liha on ressursimahukas ehk nõuab tohutul hulgal maad ja vett, on see koormaks ka tervisele. “Maailma terviseorganisatsioon nimetab punast liha teise rühma kantserogeeniks, mis tähendab, et see võib tõenäoliselt olla vähi põhjustajaks,” seisab aruandes. Lisaks mainitakse, et punase liha tarbimine võib suurendada südamehaiguste riski.

Terviseameti koostatud raport kutsub meditsiiniasutusi üles toetama jätkusuutlikku eluviisi ning võimaldama patsentidele, külalistele ja töötajatele rohkem taimetoidupõhist toitu. Just haiglad peaksid selliste muutuste juures olema esirinnas.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi