Miks on oluline kasvatada toitu jätkusuutlikult? | BLACK STUFF

Artikli autoriks on Black Stuff

Muutunud maailmas, kus toidus pole enam sama palju toitaineid kui vanasti ning väetiste, mürkide ja säilitusainete hulk näitab kasvavat trendi, on loogiline, et soovime midagi, mis aitaks toitainetel paremini imenduda ning samal ajal hoolitseks meie mikrobioomi eest.

Mikrobioom on kõigi inimkehas olevate mikroorganismide ökosüsteem, millest 80% elab soolestikus. See vastutab paljude keha funktsioonide nagu näiteks immuun- ja närvisüsteemi reguleerimise eest. Meie keskkond ja toitumine on muutunud toksiliseks ja mikrobioomi mitmekesisust pärssivaks. Muutused mikrobioomi koostises ja mitmekesisuses põhjustavad nt. mitmesuguseid sagedasti esinevaid seedetrakti haiguseid (lekkiva soole sündroom), südame- ja veresoonkonna haiguseid, diabeeti, reumatoidartriiti ja autoimmuunhaigused.

Kus on probleem?

Miks me ei saa enam mullast piisavalt humiin- ja fulviinhappeid? Põhjuseid on mitmeid, üheks suureks probleemiks on kahjulike herbitsiidide kasutamine põllumajanduses. Glüfosaat (Roundup) pärsib taimede, seente, bakterite ja vetikate šikimaatset biosünteesirada, mille käigus toodetakse aminohappeid. Need aminohapped peab inimene saama toidust, sest meie kehas šikimaatset biosünteesi ei toimu.

Glüfosaadi kohta on tehtud mitmeid vastakaid uuringuid ja on selgeid vihjeid, et glüfosaati kasutades on suurenenud risk haigestuda erinevatesse autoimmuunhaigustesse ja isegi vähki. Siiski 2017 aastal võtsid ELi liikmesriikide eksperdid vastu otsuse pikendada selle herbitsiidi kasutusluba 5 aastat. 

Kõik mis inimene suudab ära rikkuda, suudab loodus taastada.

Kui me enam läbi taimede ei saa aminohappeid ja teisi kehale vajalikke mineraale ning mikrotoitaineid, siis ei ole meie sooles elavad bakterid tasakaalus. Selle tagajärjel hakkab soolestikust lekkima surnud bakterite rakke, viiruseid ja toksiine vereringesse, mis omakorda tekitab kehas põletikulist reaktsiooni. 

Keha pidev häireseisund võtab palju energiat ja paneb keha rasva varuma selleks, et valgetel verelibledel oleks energiavarusid haigete rakkude eemaldamiseks ja haigustekitajate hävitamiseks. Sellest võib ka tuleneda “õllekõht”, kuna 65% meie valgetest verelibledest on ümber soolestiku. Sealt on kõige suurem oht, et haigustekitajad sisenevad meie vereringesse. Eriti kui inimesel on lekkiv soolestik.

Black Stuff: looduse loodud, teadusega kinnitatud

Black Stuff sisaldab patenteeritud meetodil puidust toodetud fulviin- ja humiinhappeid ja 20 erinevat polüfenooli. Need on osad nendest ainetest, mida me enam piisavas koguses toidust kätte ei saa. Lisaks sisaldab see ka musta pässikut ehk chagat.  Black Stuffil ei ole ühtegi vastunäidustust, seega võivad seda tarvitada ka näiteks lapsed ja rasedad. 

Black Stuff ei sisalda elus baktereid vaid toitu meie ”headele” bakteritele. Lisaks sellele aitab Black Stuff toidust lihtsamini toitaineid imendada, eriti tuleb see kasuks vegan dieedil olevale inimesele. Black Stuffil on väga kõrge antioksüdantide sisaldus, seega seob see kehas vabu radikaale ja toksiine ning seetõttu võib tarbimisega alustades nahale ajutiselt punnid tekkida, see on aga lihtsalt üks keha puhastus viise.

Mida võib tervema soolestikuga oodata?

Regulaarsem ja paranenud seedimine; kiirem taastumine peale sportimist; isude kadumine, kuna toitaineid imenduvad paremini ning seetõttu ei pea nii palju sööma. Inimesed on leidnud leevendust erinevatele vaevustele: ärritunud soolestik, psoriaas ja teised nahaprobleemid, lihaskrambid, kõrvetised ja unehäired. Kuna meie organismid on väga sarnased aga samas ka väga erinevad (erinevate elustiilide mõju), siis on ka Black Stuffi mõju väga individuaalne.

Black Stuff ei asenda mitmekülgset ja tervislikku toitumist. Oleme loonud Facebookis grupi: “Black Stuff tervisegrupp”, kus inimesed saavad jagada oma kogemusi Black Stuffiga. Tule liitu ja jaga ka oma lugu!

Kuidas tarvitada?

Soovitame tarbida 1 kapsel või ⅓ tl päevas, olenemata sellest, kas soovite lihtsalt organismi tervena hoida või parandada mõnda terviseprobleemi. Black Stuffi pulbrit võib lisada külma ja sooja joogi või toidu sisse. Pulbriga võib teha ka näomaski või kasutada allaneelatava suu loputusvahendina limaskesta probleemide korral.

Tiia tagasiside:

Olen aastaid kannatanud liigesevalude käes. Valud puusas ja põlves olid nii tugevad, et sundisid mind hommikuti üles ärkama. Pärast kahe nädalast Black Stuffi tarbimist märkasin, et ma olen saanud hommikuti kauem magada, sest liigesed ei valuta enam. Esmapilgul ma seda ei uskunud, aga kuna ma muid ravimeid ei kasuta, siis lõpuks sain aru, et järelikult on Black Stuff niimoodi mõjunud. Käin tööl Inglismaal ja pikad sõidud istuvas asendis tekitasid mitu päeva tugevaid valusid. Ka neid mul enam pole. Tunnen end energilisemana ja elujõulisemana kui varem.

___________________________________________

Allikad:

https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2017/12/29/mis-on-mikrobioom-ja-milleks-seda-vaja-on?

https://www.microbiome.ee/#about

https://www.bioneer.ee/kiudained-tagavad-korras-seedimise

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4392553/

https://term.eki.ee/termbase/view/9054712/et/et/?initial=%C5%A0#/concept/view/1095307625/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3945755/