Ajakiri Vegan ei olegi esimene taimetoitlusest kõnelev väljaanne Eestis?

Kellele suve lõpp, kellele sügise algus – igatahes on uus ajakiri nüüd värskelt trükist tulnud ja ootab lugejate sirvimist. Sel korral jutustab kaaneloo multitalent ja loomakaitsja Hanna Martinson. Nagu ikka on ajakirja vahel ka hulk põnevaid retsepte ja pärjad saavad kaela ka järjekordsed konkursi “Parim vegantoode Eestis” võitjad.

Millest siis veel juttu tuleb?

  • Kas teadsid, et ajakiri Vegan ei olegi esimene väljaanne Eestis, mille fookus on suunatud taimetoitlusele? 1991. aastal ilmus esimest korda ajaleht, mis kandis nime Eesti Vegetaarlane. Millest kirjutati esimeses numbris, saate lähemalt lugeda värskest ajakirjast.
  • Eesti sportlane läheb peagi Berliini, et registreerida seal maailmarekord. Sportlane ise on enesekindel, et saavutus saab ajalooraamatusse kirja kohe kindlasti. Millise alaga täpsemalt on aga tegemist? Loe ajakirjast! 😉 Rulli, rulli, rulli …
  • Keemiavabadus majapidamises on teema, mida aina rohkem käsitletakse. Nullkulu blogi pidaja Maryliis Teinfeldt annab nippe ja teeb ülevaate keemiavabast – kuid puhtast ja korras – kodust.
  • Kas oled kunagi mõelnud, kuidas inimese toitumisharjumused päriselt keskkonnale liiga teevad? Silver Semljanski kirjutas pika, kuid äärmiselt huvitava ja silmiavava artikli sellest, kuidas meie igapäevased ampsud Maa heaolu mõjutavad.
  • Aktivisti rubriigis vestles Ireene Viktor ajakirja veergudelt juba tuttava kaasautori, numbrifänni ja veganaktivisti Florian Biesingeriga. Pikalt veganteed sammunud Florianil on väga ausad ja olulised vaated kogu süsteemile, mille võiks kõrva taha asetada iga lugeja. Mõtteainet saab kaasa küllaga.
  • Reisikiri saabus sel korral toimetusse kaugelt Vietnamist, mida kogu maailm tunneb kui karmi ja ebaõiglase toidukultuuriga riigina. Kuidas on seal lood taimetoiduga ja miks nimetab reisikirja autor Kristjan Vietnami siiski maagiliseks? Saa teada!
  • Lisaks puudutame selles ajakirjas kunsti, veidi e-residentsust ja ettevõtlust, isegi poliitikat ning veganite õigusi, murrame taaskord müüdi spordi ja loomse valgu seoste vahelt. Muidugi ei puudu kogemata vegantooted ja kosmeetikasoovitused, täistaimsed retseptid tuntud retseptiloojatelt + 5 päeva tasakaalustatud menüü, mille on koostanud koolitatud toitumisnõustaja. Sel korral astuvad rambivalgusesse konkursilt “Parim vegantoode Eestis” jogurtid, köögikoored, majoneesid ja batoonid.

Ajakiri Vegan värskeim number on Selverites lettidel alates teisipäevast, 10. septembrist.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi