VLND Burgeri asutajad alustavad täistaimsete burgeripihvide tootmist

Peas Out! tiim. Vasakult Oskar, Kristo, Kris ja Kristiin.

Euroopa burgeriparemikku nimetatud burgerirestorani VLND Burger tegijad alustavad nime Peas Out! alt täistaimsete burgeripihvide tootmist, mida saab esmakordselt proovida teisipäeval, 30. novembril Balti jaama turul.

Mõlema ettevõtte juhatusse kuuluv Kris Süld ütles, et pihvide tootmiseni viis mitme asja koosmõju. Ta tõi välja, et nõudlus täistaimsete roogade vastu on klientide poolt kasvutrendis ning selgitas, et uue ärisuunaga alustamise eesmärk on pakkuda võimalust täistaimsetele toitujatele VLND Burgeri restoranides eelistustele vastavalt süüa ning samas kutsuda kõiki inimesi üles liha kõrval taimseid alternatiive katsetama.

„Senisest taimsem toitumine on tulevik,“ ütles ta ning kutsus üles ka skeptikuid proovima. „Kui ei tea, ei pruugi arugi saada, et midagi tavapärasest erineks.“

Suureks tõukeks tegutsemise suunas oli ka see, et projekti eestvedajad ise olid märganud muutust oma toitumisharjumustes ning sellest kannustatuna taheti alternatiivi pakkuda ka oma klientidele. Lahendust otsides prooviti erinevaid välismaiseid alternatiive, kuid nende juurest peletas krõbe hinnalipik ning spetsiifiline maitsestus. Lahenduse otsimisel tulid appi teadlased Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskusest, kellega koostöös arendati välja hernetekstuuril põhinev burgeripihv, mis on vähese maitsestusega, võimaldades restoranikokkadel toitu ise maitsestada.

„Tahtsime luua midagi, mille tekstuur sarnaneks võimalikult palju loomsele toorainele, kuid mille maitseomadused seda tingimata ei imiteeriks,“ täpsustas Süld. 

Suve hakul pakuti pilootprojekti raames burgeripihvi ka ettevõtte Balti jaama turu müügiletis, koguti tagasisidet, tehti korrektuure ning nüüd ollakse valmis tootega avalikkuse ette tulema.

Lisaks VLND Burgeri restoranidele hakatakse pihve pakkuma ka teistele restoranidele, kellel huvi võiks olla. Juba on huvi üles näidanud Eesti üks populaarseimaid vegan-toidukohti VegMachine, kelle menüüst võib edaspidi Peas Out! burgeripihvidega tooteid leida. 

Peas Out! täistaimseid burgeripihve saab esmakordselt proovida 30. novembril VLND Burgeri Tallinna ja Tartu burgerirestoranides ning VegMachine’i Balti jaama turu tänavatoidukioskis.

Pihvide arendamisele andis hoogu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ning neid toodetakse VLND Burgeri sünnilinnas Viljandis.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi