VAU! Portugalis võeti vastu seadus, mille kohaselt PEAB avalikes asutustes pakkuma taimetoitu

2016. aastal kogus Portugali Taimetoitlaste selts (Associação Vegetariana Portuguesa) üle 15 000 allkirja, toetamaks ettepanekut teha kõikides avalike asutuste toitlustuspunktides kohustuslikuks tagada vähemalt ühte kui mitte mitut taimetoiduvalikut. Eelmisel aastal võeti see seadus ka vastu

Sellest ajast peavad kõik koolid, ülikoolid, haiglad, vanglad ja teised avalikud asutused seaduse järgi pakkuma lisaks muule toidule ka täistaimetoitu, vahendab Livekindly. Seaduse heakskiitmise suureks toetajaks olid kolm vasakpoolset parteid, kuid suure töö tegid ära ka paljud loomakaitsjad ning loomaarmastajad kodanikud.

Portugali taimetoitlaste seltsi esindaja Nuno Alvim on öelnud, et see on väga suur läbimurre Portugalis, sest tegemist on esimese korraga, kui seadustes mainitakse konkreetselt ära ka taimetoitlased. “See suunab inimesi muutma oma toitumisharjumusi mitmekesisemaks ja julgustab rohkem valima köögivilju, kui valik muutub aina suuremaks.”

Loomulikult on Alvim’i sõnul oodata ka märkimisväärset mõju rahva tervisele, aga ei saa mainimata jätta ka loomi ja keskkonda. “Veganite õiguste edendamine on meie arvates sama oluline kui kampaaniad, mis soovitavad inimestel veganelustiil vastu võtta.”

Kuigi ükski teine riik ei ole sellist seadust veel jälgima hakanud, on käesolev kampaania ja petitsioonide esitamine populaarsust kogunud. Ühendkuningriigi valitsusele ja parlamendile esitatud petitsioon sai 100 000st vajaminevast allkirjast 19 000, et teemat parlamedis arutada. Kuigi valitsus vastas sellele, ei toetatud selle edasiviimist. Samasuguse petitsiooni läbiviimist kaalub nüüd ka Walesi kogunemiskomisjon.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi