UUS AJAKIRI | Ilmub aasta esimene number!

Ilmunud on jaanuarikuu number. Uus aasta, uus algus, uued lood. Esimeses numbris räägime spordist, palju keskkonnast ja toidujäätmetest ning sellest, kuidas taimne toitumine kehale mõjub. Ajakiri on alates 10. jaanuarist saadaval kõikides Selverites üle Eesti, Tallinna ja Tartu Kaubamaja toidumaailmas, Biomarketites ja kauplustes Bio4you.

  • Kaaneloo jutustavad jõutõstjatest abikaasad Cathy ja Agris Reppo. Räägitakse spordist, toitumisest, armastusest loomade vastu ja omavahelistest suhtest.
  • Terviserubriigis kirjutab Kadri Sikk, kuidas ta oma emaga taimetoidueksperimendi läbi viis ja kuidas täpsemalt selle tagajärjel ema tervisenäitajad muutusid.
  • Oluliseks teemaks keskkonnarubriigis on toit ja see, kuidas seda päästa. Kerly Ilves näitab fotosid sellest, mida tegelikult on võimalik toidujagamise ehk foodsharingu abil päästa. Maryliis Teinfeldt (Nullukulu blogi) annab ideid, kuidas tekkinud toidujäätmetest viimast võtta.
  • Teadlane Eesti teaduslaborist kirjeldab, kuidas Eestis kaerast lihaanalooge arendatakse.
  • Kadri Taperson heidab pilgu minevikku ning räägib sellest, kui kiiresti on loomaõigusluse valdkond Eestis arenenud.
  • Väga inspireeriva loo räägib Piibe Pohlak, kes taimetoidu abil kaotas 30 lisakilo ja sai priiks kõrgvererõhutõvest.
  • Reisikiri saabus Itaalia rohelisest südamest.
  • Pererubriigis annab Chris Kala soovitusi, kuidas väikese lapse kõrvalt iseenda jaoks aega leida.
  • Ajakirja lõpus on kümme 30 minutilise valmistamisajaga veganretsepti.

Hea lugeja! Pane tähele!

Paar päeva tagasi jõudis aasta esimene ajakiri toimetuseni. Vaatasime ajakirja kord paremast, kord vasakust käest. Hoidsime peast kinni. Põrgatasime mõtteid. Mida teha? Kas sorteerime kõik läbi, kanname “nässu” läinud ajakirjad praagi alla ja kleebime vabapaberi sildi peale?

Nimelt on (Vegan 2020 #1) tiraažis osa ajakirju, mille sees tekstid, mis löövad silme ees virvendama ja tekib selline švipsis tunne. Sellise uduse optilise vingerpussi mängis meile trükikojas ootamatult rikki läinud trükimasin.

Otsustasime, et ajakirju raisku lasta ei ole ilus, kuid vabandame siiski lugejate ees, kes sellise iselaadi ajakirja endale saavad või said.

PS! Panime värske ajakirja veidi varem kui tavaliselt ka internetti üles, siis saab sealt selge silmaga kõik üle lugeda. Saad seda teha SIIN.

Kordame ka üle, et uuel aastal alustame uue sagedusega! Ajakiri hakkab ilmuma 11 korda aastas ning suviseks hingetõmbeks saab lõikuskuu ehk august. Muutusteta jääb ajakiri Selverisse, kust selle tasuta saab. Lisaks – selleks, et üle kümne tuhande trükikoopia jõuaks kõikide soovijate kodudesse, saab ajakirja edaspidi kaasa haarata ka Tartu ja Tallinna Kaubamajast (partnerkaardi registreerimisel kassas), Biomarketitest ja kauplustest Bio4you.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi