ÜRO-le edastati 8 miljonit allkirja: loomkatsed kosmeetikavallas tuleb lõpetada

Eile, ülemaailmsel loomade päeval viidi ÜRO New York’i peakontorisse kaheksa miljonit allkirja, et anda mõista: kosmeetikaettevõtetel tuleb loomkatsed lõpetada.

Tegemist on ühe suurima petitsiooniga ajaloos, mis toetab populaarse kosmeetikabrändi The Body Shop’i ja Cruelty Free International’i (CFI) üleskutset vormistada rahvusvaheline konventsioon, mis keelaks loomkatsed kosmeetikamaailmas.

CFI hinnangul kasutatakse üle 500 000 looma igal aastal vaid selleks, et nende peal kosmeetikatooteid testida. Eestvedajate sõnul võiks petitsioon ametnikke mõtlema panna küll, sest see aitaks ideaalselt täita ÜRO säästva arengu 12. eesmärki (vastutustundlik tootmine ja tarbimine).

“Viis aastat pärast keelu kehtestamist Euroopa Liidus, on aeg samm kaugemale astuda,” sõnas CFI tegevjuht Michelle Thew portaalile VegNews. “Seetõttu edastasimegi koos The Body Shop’iga ÜRO-le kaheksa miljoni inimese hääled, et näidata: inimesed soovivad, et loomkatsed lõppeksid. Selline ülemaailmne põhimõte oleks eelkõige oluline loomadele ja nende kannatuste lõpetamisele, kuid aitaks selles tööstusharus luua võrdseid võimalusi ja tõsta ka tarbijate usaldust.”

Euroopa Liit keelas loomkatsed kosmeetikavallas 2013. aastal. Hiljuti võeti Californias vastu õigusaktid, mis keelavad alates 2020. aastas loomadel katsetatud toodete müügi. Eeldatavasti teeb seda peagi ka Kanada.

Kas Sinu allkiri jõudis samuti ÜRO peakontorisse? 🙂