UKRAINA HEAKS | Aita koguda toitu Lvivi vegankogukonna supiköögile!

Photo by Mathias P.R. from Pexels


Loomus ja Eesti Vegan Selts koguvad neljas Eesti linnas erinevaid toiduaineid, et saata need Ukrainasse Lvivis toimetavale vegankogukonnale. Lvivis peavad kohalikud veganid supikööki, kus pakuvad toitu põgenikele, vabatahtlikele ja sõduritele. Toitu ja annetusi kogutakse 6. aprillini.

Toiduaineid Lvivi ootatakse nii Tallinnas, Tartus, Viljandis kui ka Pärnus. Tallinnas on kolmel päeval võimalik toit viia Loomuse kontorisse, teistes linnades tuleb toimetamine kokku leppida. Osa toitu ostetakse ka ise, mille jaoks võib Loomuse kontole annetada lisades ülekande juurde selgitus (näiteks “Ukraina heaks”).

Et kõigile annetajatele toidu valimimine lihtsamaks teha, on kokku pandud soodsate valikute tabel, mis põhineb Lvivi vegankogukonna kontakti palvel. Seda selleks, et ei koguneks palju tooteid, mida nad kasutada ei saa.

Lvivi saatmiseks ootatakse kuivatatud ja konserveeritud ube, kikerherneid, läätsi, herneid; kuivatatud puuvilju; erinevaid veganbatoone; võimalikult suurtes pakendites riisi, tatart, bulgurit ja kuskussi; lastele B12- ja D3-vitamiine.

Lisainfot saab FB-ürituse alt.

“Meilt on palju küsitud kuidas saaks ukrainlasi ja ukraina loomi aidata,” ütles Loomuse juhatuse liige Anu Tensing. “Me kõik tahame aidata, aga meie põhiküsimus on olnud, kuidas. Märkasime Lvivi vegankogukonna abipalvet aidata nende peetavat supikööki, kus pakuvad süüa nii vabatahtlikele, sõduritele kui ka põgenikele. See on hea võimalus toetada nii ukraina inimesi, sh neid, kes põgenevad koos oma lemmikutega, kui ka aktiviste, kes igapäevaselt loomade eest seisavad,” lisas Tensing.

Toidu viib kohale Toidupank, Loomuse ja Eesti Vegan Seltsi ülesandeks jääb annetused kokku koguda, pakkida ja märgistada. Oma abikäe ulatas ka Bon Soya, kes annetas kuivatatud sojakotlette ja sojahakki, kokku 30 kg.

“Aitame küll Lvivi vegan kogukonda, aga see ei tähenda, et ainult veganid võivad aidata. Ootame annetusi kõigilt, sest ka supiköök Lvivis pakub kõhutäidet kõigile,” selgitas lisaks veel ka Eesti Vegan Seltsi juhatuse liige Anny Drobet.

Kui tahad aidata loomi otse, siis kõige parem on toetada Ukraina loomakaitseorganisatsioone näiteks UAnimalsi.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi