TLN VEGFEST sel LAUPÄEVAL: hea muusika, põnevad loengud ja imemaitsev tänavatoit ootavad!

Sel laupäeval korraldavad iga-aastase Taimetoidumessi tegijad Kultuurikatlas esmakordselt ehtsa veganfestivali koos muusikaliste etteastete, põnevate loengute, taimse toidu ja vegantoodetega. Suvine kogupereüritus Tallinn Vegfest 2019 toimub nii Kultuurikatla siseruumides kui ka õuealal.

Tallinn Vegfesti eesmärk on esitleda täistaimseid toite ja tooteid ning tutvustada vegan eluviisi. Festivali väli- ja sisealal on kokku ligi 100 vegantoidu ja -toodete pakkujat Eestist ja naaberriikidest. Festivali korraldamisega on seotud üle 50 vabatahtliku.

Tallinn Vegfestil saab proovida vegan šašlõkki ja vegan vürtsikilu, mida pakub Eesti väiketootja Vapper Uba. Mekkida saab Eesti suvejooke: käsitöösiidreid, puuvilja- ja marjaveine ning kombuchat. Maitsta saab Eestis jõudsalt populaarsust kogunud hitttooteid – Venemaalt pärit veganvorste ja -viinerid. Venemaalt tuleb ka Rootsi Oatly’le edukalt konkurentsi pakkuv taimse piima tootja NeMoloko. Põnevad on ka Eestis kasvatatud vetikad ja nendest valmistatud snäkid.

Tallinn Vegfesti muusikalise poole eest hoolitsevad tuntud Eesti poplauljad. Nende seas ka ajakirja Vegan kaant ehtinud Elina Born ja Mick Pedaja & Angeelia Pedaja. Lisaks astuvad üles ka Ingel ja Frank. Kohal on ka Helitoni pillimeistrid. Heliton on Eestis leiutatud omapärane pill, mida saab kogu festivali vältel omal käel proovida. Avatud on ka lasteala.

Esmakordne ka korraldajatele

Annika Lepp, üks festivali korraldajatest tunnistab, et ka nende jaoks on suvel kõik uus ja huvitav, sest pole kunagi suvel Taimetoidumessi laadset üritust korraldanud. “Ja veel nõnda uhkete muusikaliste vahepaladega!”

Ta räägib, et suvise väliüritusega kaasneb palju sellist, millega pole kunagi pidanud sügisel ja majas sees olles kunagi tegelema. Ootusärevus on igatahes suur!

“Tallinn Vegfest erinebki traditsioonilisest Taimetoidumessist nii sisult kui ka vormilt. Vegfestil on fookus pigem meelelahutusel, üles astuvad tuntud muusikud, me oleme pooleldi õues, meil on väliala ja välilava, lasteala ja väga palju tänavatoitu. Vegfest kestab ainult ühe päeva ja meie jaoks ka enneolematult pikalt ehk 9 tundi jutti,” võtab Annika ürituse kenasti kokku.

Nagu öeldud, lisaks muusikalistele etteastetele pakutakse põnevat kuulamist loengutesaalis. Kuulajate küsimustele veganluse ja tervisliku toitumise kohta vastavad perearst Marta Velgan ja toitumisnõustaja Eliis Salm. Veganliikumise ajaloost ja teaduslikest alustest kõneleb Läti loomakaitseaktivist, raadiosaate juht ja TEDx Riga esineja Sandris Ādminis. Loeng on inglise keeles. Huvilised saavad õppida meisterdama jahutavaid vegankokteile.

Tallinn Vegfestil on kohal ka ajakiri VEGAN. Tule otsi meid üles, vestleme ajakirjateemadel või lihtsalt niisama elust-toidust.

Tallinn Vegfest 2019 on Tallinna Kultuurikatlas 27. juulil kell 10-19. Pilet festivalialale maksab 2 eurot. Piletimüük toimub kohapeal. 

Tallinn VegFest Facebookis: https://www.facebook.com/veganfair
Tallinn VegFest Instagramis: 
https://instagram.com/taimetoidumess/
Tallinn VegFest 2019 üritus: 
https://www.facebook.com/events/312169649481532/
Tallinn VegFest koduleht: 
http://www.tallinnvegfest.ee

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi