Tere piimatööstus tõi turule lisaks kaerajoogile veel kaks taimset toodet

Mõni aeg tagasi rabas Tere piimatööstus lugejaid uudisega, et turule tuuakse kaerast tehtud alternatiiv piimale. Nüüdsest on tähelepanelikumad poekülastajad mõne poe riiulitel märganud ka uusi tooteid.

Lisaks kaerajoogile on Tere taimses valikus nüüd ka kaerabaasil valmistatud kaerakreem vahustamiseks (mõnus magustoitudes) ning 15 % kaera köögikreem (mõnus kastmetes, suppides). Mõlemad uudistooted on 250 milliliitristes pakendites. Tere piimatööstuse taimsete toodete valikus on niisiis juba kolm toodet.

„Tere on traditsioonilisi piimatooteid tootnud 20 aastat ning viimastel aastatel oleme suurt tähelepanu pööranud laktoosivabadele toodetele, et inimestel oleks võimalus valida laia sortimendi vahel,“ sõnas Tere AS tooteinnovatsiooni juht Liina Kimmel kui välja tuldi kaerajoogiga. „Peale kasvav generatsioon on pannud meid üha rohkem tähelepanu pöörama jalajäljele, mis meist siia planeedile maha jääb. Nende ostuotsust mõjutab lisaks toote harjumuspärastele omadustele just see, kas ettevõte talitab ka ise jätkusuutlikult.“  

Kimmeli sõnul on uute piimatoodete alternatiivide Eestis turule toomine keeruline väljakutse, sest eestlased armastavad traditsioonilist piima. „Oleme palju tähelepanu pööranud sellele, et taimsete alternatiivide maitseomadused ei oleks liialt võõrad inimestele, kes siiani ainult traditsioonilisi piimatooteid on tarbinud. Uus tooteliin sobib veganitele, aga eelkõige soovime pakkuda just praegustele piimajoojatele uut ja huvitavat alternatiivi,“ rääkis Liina Kimmel.  

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi