Tallinna Teeninduskool paneb õla alla ka konkursi “Parim vegantoode Eestis” korraldamisele

Tallinna Teeninduskooli õppeklass. Foto: TEKO

Sel nädala tuli suurepärane uudis sellest, et Tallinna Teeninduskool (Teko) on esimene ametikool Eestis, kes on enda erialade sekka võtnud ka sellise ameti nagu vegankokk! Teko on suurepärase sisseseade ja võimalustega ametikool, kes läheb innovatiivsete ja uuendusmeelsete ideedega kaasa. Edaspidi paneb Teko õla alla ka ajakirja Vegan projekti “Parim vegantoode Eestis” korraldamisele.

Kvaliteedikonkurss „Parim vegantoode Eestis” sai hoo sisse aasta alguses. Aastas ilmub kuus Vegani ajakirjanumbrit ja igas numbris kuulutame välja erinevates kategooriates esikolmikusse jõudnud tooted. Aasta esimeses numbris said medalid kaela taimsed piimad ja piimašokolaadi alternatiivid. Teises numbris olid lugejate ees igati põnevad taimsed kotletid, liha- ja vorsti alternatiivid. Enim hääli saanud tooted pälvivad lehemärgi kandmise õiguse, et paista poeriiulilt paremini silma ning jõuda aina suurema hulga inimeste toidulauale.

Tallinna Teeninduskooli aatrium. Foto: TEKO

Edaspidi toimub kvaliteedikonkursi sensoorne hindamine Tallinna Teeninduskooli ruumides, kus asuvad õppeklassid, seminariruumid ja kutseõppelaborid, kus on toidu käsitlemiseks kõik professionaalne ning vajalik olemas.

Tallinna Teeninduskooli õppeklass. Foto: TEKO

Sensoorne hindamine tähendab meelelist hinnangu andmist, kasutades selleks siis kõiki meeli ja pidades silmas alamkategooriaid, milleks on välimus, lõhn, tekstuur ja maitse. Hinnangu annavad 14 hindamiskoolituse läbinud spetsialisti, kelle seas nii veganeid kui segatoidulisi. Sensoorse hindamise koolituse on eelnevalt läbi viinud Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus (Loe lähemalt ka TFTAK’ist), millel on kogemusi Eesti parima toiduaine valimisel ning millega koostöös arendati välja ka konkursi hindamismetoodika.

Konkursi “Parim vegantoode Eestis” kolmanda kategooria hindamine toimub juba järgmisel nädalal. Mida täpsemalt hinnatakse ja millised tooted saavad kaela medalid, saab lugeda juba juunikuu ajakirjanumbrist.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi