SÜGISENE FILMIÕHTU: popkorn on olemas, kuid millised kummikommid valida?

Ma ei tea, kuidas teiega, kuid olin harjunud kinos ja filmiõhtutel käima sedasi, et moonakotikesest ei puudunud kummikommid ega popkorn.

Noh, popkorn on muidugi klassika, kuid kummikommid olid filmiõhtutel alati mingi väikest viisi traditsioon, mille ma iseendaga kuskilt kaugest minevikust alates loonud olin. Tegemist oli konkreetselt ja alati nende hapudega, mis ohtralt suu vett jooksma ja silmi kissitama panid.

Mmmmm! Mõnusalt ebatervislik! Enese välja vabandamiseks võin öelda, et õnneks sai filmi käia vaatamas korra kahe või kolme kuu jooksul.

Pärast taimetoitlaseks hakkamist oli sobivate kummikommide leidmisega probleeme, seega kadus see traditsioon mõneks ajaks sujuvalt ning alles jäi vaid soolaga popkorn. Ega sellelgi midagi häda pole ja no, mis seal salata, kummikommid ei ole ju mingi tervisetoode, kuid olgem ausad – vahel lihtsalt tahaks kiuste patustada!

Teate ju küll, kuidas taimetoitlased ja veganid poes teatud sektsioone alati väldivad.

Noh, et vorstiletis pole paljud juba kümme aastat käinud ega teagi, mida müüakse ja mis selle toote kategoorias pop ja trendikas on!

Sedasi olen mina vältinud ka kummikommi riiulit.

Enamik ju želatiiniga ja ülejäänud meevaha või mõne muu ajuvaba loomse koostisosaga. Ja siis mõtled, et milleks üldse kummikomme tarbida, kui need nii või naa miskit head ei tee…

Kuna tootjad käivad ajaga kaasas ja meil on selle üle ainult hea meel, et igasugustes tootekategooriates toimub meeldivaid arenguid ja välja mõeldakse vegan alternatiive, otsustasin ühel hetkel seal kummikommi leti ääres seisma jääda ja seda lähemalt observeerida.

Ahhaa! Katjes! Tuntud juba selle poolest, et nad on vegetarisch ehk siis nende kummikommide koostisest puudub želatiin, mis on ju iseenesest suurepärane uudis, sest olgem ausad – seda pole ju tegelikult üldse tarvis!

Siiski peab olema tähelepanelik, sest suures osas valikus on koostises meevaha või jogurt, niiet lugege silte!

Küll aga on hea uudis see, et need mõnusalt hapud Katjesi WUNDERLAND kummikommid on vegan!

Igatahes olen mina õnnelik, et saab taaskord filmiõhtule kummikommid kaasa võtta!

Millised kummikomme Teie sööte? Andke meile teada!

Anett Rannamets on ajakirja Vegan tegevtoimetaja. 
Põnevate ideede ja artikliideede puhul võtke temaga ühendust 
ja kirjutage anett@ajakirivegan.ee!

 

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi