Soome loomakaitsjad avalikustasid šokeerivad kaadrid karusloomafarmidest

Foto: Oikeutta eläimille

MTÜ Loomus

Loomakaitseorganisatsioonid Oikeutta eläimille ja Humane Society International Europe avalikustasid kaadrid, kus on näha, millistes tingimustest loomad karusloomafarmides elavad: paistes ja haiged silmad, vigastatud sabad, deformeerunud jalad.

Kaadrid on filmitud mullu suvel ja sügisel kuues juhuslikult valitud karusloomafarmis Lääne-Soomes Pohjanmaal. Videos on näha ka rebasepoegi, kes söövad oma surnud õdesid-vendasid, ja rebaseid, kellel on selektiivse aretuse tagajärjel tekkinud tohutud nahavoldid, et maksimeerida karusnaha kogust ühe looma kohta.

Foto: Oikeutta eläimille
Foto: Oikeutta eläimille

Üle Euroopa kogutakse hetkel allkirju, et keelustada karusloomafarmid terves Euroopa Liidus. Kodanikualgatusele “Karusnahavaba Euroopa” ehk “Fur Free Europe” on oma toetusallkirja andnud juba üle 1,35 miljonit Euroopa Liidu kodanikku, sh ligi 80 000 Soome kodanikku.

“Suurem osa soomlastest soovib, et loomade puurides pidamine pelgalt karusnaha saamise pärast oleks keelustatud, kuid meie poliitikud ei ole suutnud sellele julmusele lõppu teha,” kommenteeris Oikeutta eläimille esindaja Kristo Muurimaa. “Üleeuroopaline keeld aitaks loomi ka teistes liikmesriikides, kus rahaahnust hinnatakse loomade heaolust kõrgemale.”

Enamik Soome karusloomafarme, kus kasvatatakse rebaseid, on sertifitseeritud SAGA Furs märgisega, mis peaks tagama loomade heaolu kõrgeima taseme, ent filmitud kaadrid näitavad teist lugu. Soome karusloomafarmidest pärit rebasenahku kasutavad tuntud kaubamärgid nagu Fendi, Yves Salomon, Woolrich, Ermanno Scervino ja Max Mara.

HOIATUS! Video sisaldab häirivaid kaadreid.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi