Selgusid Eesti Vegan Seltsi kujundusvõistluse võitjad

Eesti Vegan Selts kutsus üleilmse vegankuu tähistamiseks üles osalema kujundusvõistlusel, kuhu oodati kujundusi veganluse teemal. Esikoha võitis Dagmar Kase töö “go vegan.ee”.

Kokku laekus 10 tööd ning žüriini jõudsid kujundused autori nimeta, et tagada ausus ja poleks kallutatust. Žüriis olid Britta Lõõbas (seltsi vabatahtlik ja vegan aktivist), Tanel Lebedev (seltsi vabatahtlik ja vegan aktivist) ja Anny Drobet (Eesti Vegan Seltsi juhatuse liige).

Drobeti sõnul jäi žürii konkursiga enam kui rahule. “Kõik laekunud tööd näevad väga ägedad välja! Ei osanud oodatagi, et nii palju disaine saadetakse. Esikolmiku tööde puhul võib näha väga selget loomade ekspluateerimise lõpetamise sõnumit. Lisaks oli vahva üllatus, et kõige noorem osaleja oli kõigest neljaaastane. Temale saadame ka eriauhinna,” rääkis ta.

Esikoha saanud disainiga T-särgid tulevad järgmise aasta alguses müüki Eesti Vegan Seltsi e-poodi. “Võidutööl on ära toodud seltsi kodulehe aadress, seega saavad tulevased särgiomanikud olla kõndivad reklaamid,” rõõmustas Drobet.

1. koht – Dagmar Kase “go vegan.ee”

2. koht – Katharina Grepp “Sina pole vasikas”

3. koht – Liisi Toom ja Mari Frühling “Minu isiklik valik on elu”

Lisaks tõi žüriieraldi välja 4-aastase Sumi töö.