Mycosan sobib veganitele ja ravib tõhusalt, kuid vajab kannatust | Mis on küüneseen?

Elukogemus lubab väita, et mehed ei nuta ega kurda. Nii sai ka minu mees endale soovituse kasutada Mycosan küüneseene seerumit just minu poolt, sest probleem oli juba päris tõsine. Hea on ka teada, et tegemist on vegantootega.

Esimese nädala kasutustulemused näitasid, et mehe lemmikuks sai hoopis küüneseene seerumiga kaasas olnud küüneviilide komplekt. Juba see, et ta enne seerumi peale kandmist nakatunud küünt hoolega viilis, aitas palju kaasa. Kui kaua tal infektsioon olnud oli, ei mäleta, kuid võin julgelt väita, et üle viie aasta kindlasti. Kirgliku ujujana oli ta selle suure tõenäosusega endale saanud just veekeskusest. 

Küüneviile ostsime poest veel juurde, sest kasutusjuhendis oli kirjas, et viil on infektsiooni mittelevimise huvides vaid ühekordseks kasutamiseks, niisiis said kaasas olnud 10 viili kiiresti kasutatud.

Esimesed neli nädalat kasutas ta seerumit hoolega juhistele vastavalt, kuigi viilimist harrastas ta oluliselt sagedamini: igal hommikul ja õhtul enne seerumi peale kandmist.

Miskipärast olid tulemused aga ootustest kehvemad ning seetõttu tekkis ajutiselt väike paus sisse. Selgelt oli märgata, et küüs on nähtavalt õhem ning puhtam, kuid uue küüne väljakasvamine ei tahtnud kuidagi edeneda.

Nädala jooksul sai ta aga õnneks uue rütmi ning motivatsiooni tagasi. Sellele järgnes uuesti kolme nädalane korralik ravimi kasutamine. Mainimata ei saa jätta, et ujuma minnes pööras ta nüüd ka erilist tähelepanu sellele, et basseinijalanõud ning seennakkusi ennetav pihusti kindlasti kotti saaksid.

Mycosani „Protect“ spray on samuti üks tema lemmikutest, sest seda on lihtne kasutada ning nüüdsest on see tal spordikotis, mitte vannitoa riiulil, kuhu ta maha võiks jääda.

Pärast teist ravikuuri oli kahjustunud küüs suures osas välja kasvanud ning peale kasvanud küüneplaat ilus ja puhas. Teised küüned, kus nakkus oli vaid pindmine, said terve väljanägemise tagasi umbes nädala varem.

Kokku võttis ravi veidi üle kahe kuu, kuid kasutaja ise on väga rahul.

„Meeldis see, et küüneviil aitas seerumi imendumisele palju kaasa ning see ei olnudki nii tüütu tegevus, kui alguses arvasin.” Soovitame Mycosan`i küüneseenerumi ravikomplekti kindlasti ka teistele, kel sarnane mure.

Omast kogemusest soovime ka palju kannatust ning järjepidevust, sest paari nädalaga ei pruugi ideaalseid tulemusi veel näha olla. Ravi pooleli jätta kindlasti ei tasuks. Tulemuste kiirus sõltub loomulikult ka sellest, millist tüüpi küüneseenega tegu on ning kui kaua probleem on kestnud.

Tähelepanu! Tegemist on ravimitega. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

Teksti autoriks Liina Valner.

Mis on küüneseen? Tavaline haigus, mida ei peaks häbenema, vaid ravima.

Tegemist on seeninfektsiooniga, mis võib esineda varvaste ja sõrmede küüntel. Kuigi paljudel seentel võivad olla ka positiivsed omadused, tekitavad küüntele probleeme seened, mis kuuluvad nende hulka, mis toituvad keratiinist. Viimane ongi küüne üks peamisi koostisosi.

Küüneseene märkab silm ära, sest ei näe hea välja ning ta annab endast märku tumedamate varjudena küünel või küüneplaadi värvi muutusena. Samuti võivad tekkida: paksenemine või hoopiski haprus, mille tagajärjel küüs murdub, kestendamine ja küüne deformeerumine.

Küüneseen on väga tavaline haigus ja selle pärast ei peaks piinlikkust tundma. Kuigi küüneseen võib tekkida ka sõrmede küüntel, on infektsioonid siiski põhiliselt varvastel. Miks? Sest jalgadele võib haigustekitaja sattuda lihtsamalt kui kätele. Haigustekitajad on tihedad külalised sellistes riskikohtades nagu saunad, veekeskused, ujulad, spordisaalid ja ühiskasutatavad pesuruumid.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi