LOODUSVÄGI MAHEMAHLAD: pudelitäis looduse energiat | Ideid kingikotti

FOTO: Loodusvägi

Loodusvägi mahlad pakatavad värskusest ja mis veel toredam  – need on mahedad ja sobivad ideaalselt ka veganitele! Mis oleks kingikotti ideaalsem, kui kodumaal toodetud täismahlad, milles kõik vajalikud vitamiinid, et gripihooajale tugevalt vastu astuda ning talvestress selja taha jätta?!

Loodusvägi taotluseks on valmistada oma tooted vaid mahedast toorainest, et toit oleks loomulik ja ehe. Keskkonnale mõeldes tegutsetakse vastavalt, et jätta endast maha võimalikult väike jälg. Nii saab päriselt võimsa looduse väge edasi anda!

Mahetoidu ettevõtet võiks lisaks sõnale „mahe” iseloomustada ka sellised sõnadepaarid nagu esmaklassiline kvaliteet, teadlikkus retseptide arendamisel, loomulikkus ja lihtsus koostisainete valikul, kohaliku tooraine eelistus ja vabadus lisaainetest.

Loodusvägi valikus on kolm täismahla ning kõik maitsed mõnusalt nostalgilised!

Mustikas, pohl ja mustsõstar!

Et mahlad võiksid pühade ajal olla ka kauniks ja teretulnud kingituseks kuuse all, saavad neist talveajal ka olulised immuunsussüsteemi tugevdajad. Mahedates täismahlades peituv C-vitamiin aitab meie kehal nakkusohtliku aja lihtsamini üle elada ning seljatada ka ligi kippunud stressi.

500 milliliitris mahlas on 1,1 kilogrammi mahealadelt pärit marjaväge ning selles on 100% säilinud kõik vitamiinid ja antioksüdandid. Mahlal on ehe marjamaitse ning seda pole lahjendatud veega ega ole ka lisatud suhkrut. Puhas kraam!

Tänu tugevale marjamaitsele sobib täismahl ka toidu (smuuti, pudru, chia-pudingi, pannkookide jmt) sisse. Mahlasid võib lahjendada veega või rüübata otse pudelist tervistavate lonksudena!

Mahe metsmustikamahl

Rahvasuus tuntud ütlus – mustikas paneb arsti ukse kinni – ütleb nii mõndagi selle marja väärtuse kohta. Juba aastasadu on mustikat tarvitatud ravimtaimena paljude erinevate haiguste korral. Rahvameditsiinis leiab metsmustikas kasutust veresooni tugevdava ja laiendava ning vererõhku alandava, samuti ka tugeva antibakteriaalse toime tõttu.

Metsmustikat uurinud teadlaste sõnul võib see väekas mari ennetada isegi mõningaid närvisüsteemi haigusi, tugevdada mälu ning aeglustada vananemisprotsesse. Metsmustikas sisalduvad karoteenid ja C-vitamiin mõjuvad immuunsüsteemi tugevdavalt, parkained ja flavonoidid põletikuvastaselt ning aminohapped kingivad rahuliku une.

FOTO: Loodusvägi

Metsmustikaid on ikka peetud väsima kippuvate silmade turgutajaks, mis kaitsevad nägemisnärve ja silma võrkkesta rakke. Mustikad on väga kasulikud inimestele, kes kannatavad ööpimeduse või valgustundlikkuse käes. Tuntud on ka mustika tugev seedetegevust korrastav toime.

Mustika täismahl valmib mahedatest marjadest, mis külmpressitakse ning seejärel õrnalt pastöriseeritakse. Mahla tootmisprotsessis ei ole kasutatud tootlikkuse suurendamiseks ensüüme. 100% marjamahl oma naturaalsel ehedal kujul on väga kange.

Lahjendamata kujul sobib metsmustikamahl joomiseks väikeste tervistavate lonksudena või veega lahjendatult mõnusa morsina. Magusama joogi nautimiseks soovitame oma maitse järgi lisada mahedat metsamett. Mahemahl sobib tänu tugevale marjamaitsele ka paljudesse toitudesse.

Mahe mustsõstramahl

Oma kõrge vitamiini- ja antioksüdantide sisalduse poolest on must sõstar kahtlemata meie kliima kõige väärtuslikum aiamari, ületades C-vitamiini sisalduselt 5-9-kordselt isegi apelsini.

Mustasõstramahl sisaldab rohkesti flavonoide, mis aitavad ennetada kroonilisi südamehaigusi ja vähktõbe. Mustad sõstrad suurendavad elujõudu ja oma rohke C-vitamiini sisalduse tõttu kiirendavad haigustest tervenemist ning tugevdavad immuunsüsteemi.

Ka on mustast sõstrast palju abi luumurru järel luude mineraalisisalduse taastamisel ning artriidi, aneemia ja ateroskleroosi ravis. Samuti aitab see väekas aiamari organismil vabaneda jääkainetest, ergutades seedeprotsesse ning vedelike liikumist kehas.

FOTO: Loodusvägi

Mustasõstra täismahl valmib mahedatest marjadest, mis külm pressitakse ning seejärel õrnalt pastöriseeritakse. Mahla tootmisprotsessis ei ole kasutatud tootlikkuse suurendamiseks ensüüme. 100% marjamahl oma naturaalsel ehedal kujul on väga kange.

Lahjendamata kujul sobib mustasõstramahl joomiseks väikeste tervistavate lonksudena või veega lahjendatult mõnusa morsina. Magusama joogi nautimiseks soovitame oma maitse järgi lisada mahedat metsamett. Mahemahl sobib tänu tugevale marjamaitsele ka paljudesse toitudesse.

Mahe pohlamahl

Hõredates männimetsades ja rabas kasvavat pohla on kasutatud ammustest aegadest immuunsüsteemi tugevdamiseks ja külmetushaiguste profülaktikaks, eriti pikal talveperioodil. Pohl on hinnatud kui maitsev, vitamiinirikas ja raviv mari. See väekas mari muudab lihatoidud kulinaarseks elamuseks, kiirendades samas ka ainevahetust ja soodustades seedimist.

Pohlad sisaldavad karoteeni, B-vitamiine, eriti rikkalikult aga C-vitamiini (30-40 mg/100 g marjades), magneesiumit, rauda, kaaliumit ja naatriumit. Toetudes vanarahva teadmistele pohla organismist vett väljutavast mõjust, leiab ta siiani laialdast kasutust põiepõletike ja neeruhaiguste ravis.

Pohlas sisalduvad erinevad puuviljahapped, parkained ja bensoehape teevad temast rahvameditsiinis tõhusa vahendi reuma ja liigesehaiguste vastu. Pohlale on omistatud ka kolesterooli langetavat ja antibakteriaalset toimet.

Pohla täismahl valmib mahedatest marjadest, mis külmpressitakse ning seejärel õrnalt pastöriseeritakse. Mahla tootmisprotsessis ei ole kasutatud tootlikkuse suurendamiseks ensüüme. 100% marjamahl oma naturaalsel ehedal kujul on väga kange.

Lahjendamata kujul sobib pohlamahl joomiseks väikeste tervistavate lonksudena või veega lahjendatult mõnusa morsina. Magusama joogi nautimiseks soovitame oma maitse järgi lisada mahedat metsamett. Mahemahl sobib tänu tugevale marjamaitsele ka paljudesse toitudesse.

FOTO: Loodusvägi

Pudelitäis looduse energiat ja kodumaiste viljade vitamiine saab soetada endale või sõbrale-perele kingituseks E-POEST või hästi varustatud kauplustest – Selver, Prisma, Coop, Rimi, ökopoed jt. Võimalik on täismahlu osta ka kombopakina ning olemas on ka mahedate täismahlade-trio, kus iga maitse end väärikalt esindab.

Et vegan elustiilile pühendunud inimene on keskkonnateadlik ning naudib looduse pakutud toitu, sobib Loodusvägi mahemahl vegani köögilauale nagu kikerherned hummuse sisse! 🙂

Naudi loodust ja kingi väge!

Ilusat talveaega!

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi