VÄHEM KUI KUU MINNA! 4 õppetundi suvise Tallinna VegFesti kulisside tagant

Artikli autoriks on VegFesti üks korraldajatest – Annika Lepp.

Taimetoidumess hakkas lõppema. Oli aeg kõiki tänada. Kuna üksnes tänusõnad jäid lahjaks, otsustasin lõpetuseks veidi vürtsi lisada. Et olime varasemalt suvise veganfestivali võimalikkusest mõtteid mõlgutanud, tundus, et selle väljakuulutamine annaks hoo sisse. „Ja suvel ootame kõiki veganfestivalile!” Avaldus oli lendu lastud ja korralduskomitee kogunes juba paari nädala pärast.

Õppetund number 1

Kui soovid, et unistused täituksid, ütle need kõva häälega välja. Veelgi tulemuslikum on soovide väljaütlemine publiku ees.

Tagasiside on korraldajate jaoks üks motiveerivamaid väljundeid. Konstruktiivne tagasiside aitab õppida ja paremaks saada, kannustab ja annab jõudu. Mõni tagasiside on aga nii ootamatu, et lööb jalad alt. Heas mõttes. Üks tootja, kes on Eesti taimetoidumaailmas oluline tegija, saatis meile hiljuti ilusad sõnad. Kopeerin osaliselt: „Suur rõõm on näha, et enam ei ole veganlus nišiasi, vaid igati aktsepteeritav eluviis. Selle töö olete teie Eestis ära teinud ja see on suurepärane. Seega on meie toetus teile ausalt öeldes lausa tänuvõlg.”

Õppetund number 2

Varem või hiljem uuristab tilgake kivi sisse augu. Suured muutused võtavad aega. Mulle on aktivistide ringkonnast kõrvu jäänud toetav mõte: „Me jookseme maratoni, mitte sprinti.”

Tõhusa ajakasutuse musternäidised on Vegfesti hiljutised koosolekud. See pole alati nii olnud. Muutuse taga on kaaskorraldaja Loore, kes kohusetundlikult trennis käib ja seetõttu mõtestatud ajakasutust hindab. Loore ohjeldab meid, kui jutuvada kulgeb Kultuurikatla hooviplaanist King’s Landingule, tulistele vaidlustele, kas Brienne oleks pidanud Jamie asemel valima Tormundi, ega Joaquin Phoenix veel abielus ole ja kus üldse lõpeb universum.

Õppetund number 3

Igale korraldustiimile oma „Loore”! Ja kuna Looret kõigile ei jagu, siis vähemasti keegi, kes koosolekuid suunab. Koosolekud on otsuste vastuvõtmiseks, otsused on eduka koosoleku eesmärgiks.

VegFesti ja Taimetoidumessi korraldamise ja korraldajate kandvaks jooneks on aga rõõm ja huumor. Meie tiimi põhituumikus on seitse inimest: Anita, Regly, Loore, Leevi, Jesper, Grete ja mina. Me oleme kõik pikaaegsed aktivistid. Meie silme eest jookseb igapäevaselt läbi palju rusuvat infot. Festival ja selle korraldamine on aktivismi kõrval nagu teraapia. Oleme alati suhtunud messi kui pidupäeva.

Õppetund number 4

Kui oled kirega asja juures ja julged sealjuures olla sina ise, nakatad teisigi. Siiras rõõm ja tänutunne on kõikvõimsad. Ja kui silma tuleb rõõmupisar, siis las voolata. Meie usume päriselt, et headus võidab. Olgugi, et see kõlab magusamalt kui Ben&Jerry’se maapähklivõi-küpsise jäätis. Muide, Ben&Jerry’s tuleb ka VegFestile! Pöidlad tugevasti pihku, et väärt kraam tee peal ära ei sulaks.

Tallinn VegFest 2019

Vegfestil esinevad Elina Born, Mick ja Angeelia Pedaja ning Ingel ja Frank. Kohal on ka Heliton trummide pillimeistrid. Avatud on lastenurk ja põnevat kuulamist pakutakse loengutesaalis. Festivali väli- ja sisealal on kokku ligi 100 vegantoidu ja -toodete pakkujat.

Tallinn VegFest 2019 toimub Tallinna Kultuurikatlas 27. juulil kell 10–19. Pilet festivalialale maksab 2 eurot. Piletimüük toimub kohapeal. 

Facebook: Taimetoidumess
Instagram: taimetoidumess
Koduleht: www.tallinnvegfest.ee

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi