Kust saaks vegan pirukaid ja kringlit? MAHELEIVAST!

Maheleib on väike, kuid imearmas väike pagaritöökoga Tallinna külje all Jüris. Seal valmivad käsitööna traditsioonilised leivad, maitsvad saiad, pirukad ja kringlid, täpselt sellised nagu kodus või vanaema-vanaisa juures!

Samuti pakutakse lõunasööki ning valmistatakse tellimisel peotoite! Maheleiva toodang on kodumaisest toorainest.

Pagarikojal on ka vahva saamis-lugu.

20.sajandi alguses avas Mõisaküla linnakeses oma pagaritöökoja Liisa, kes küpsetas kõiksugu pagaritooteid, aga põhiliselt leiba. Liisa valmistas leiba nii nagu ikka talus oli valmistatud: tõi veskist rukkijahu – tol ajal muud jahu polnudki kui täisterarukkijahu, mis oli ka mahe, sest kunstväetised olid tol ajal tundmatud – lisas sellele eelmise päeva juuretise, vee ning soola ja suhkru.  Mingeid masinaid Liisal ei olnud ja ta tegi kõik tööd käsitsi.

Tema leib ja muud tooted olid tol ajal Mõisakülas tuntud oma hea maitse ja kvaliteedi poolest. Kui Liisa jäi vanemaks, siis ta ise ei  suutnud enam pagaritööstust juhtida ja tema lapsed ei olnud ka huvitatud selle üle võtmisest. Siis sulges Liisa oma töökoja.

Tänaseks on pagarikoja loonud aga Liisa lapselapselapselaps Ville, kellele rääkis legendist vanaema.

Ville kolis ühel hetkel elama Kiili ning avastas, et selleks, et saada häid pagaritooteid, peab ikka minema Tallinnasse. Tallinnas hakkas enamus pagaritööstusted lisama säilitus- ja värvaineid, ning naturaalsed toorained vahetusid erinevate kontsentraatidega. Poodidest olid kadunud viimasedki täisterarukkileivad, kus polnud pärmi.  Ühel hetkel otsustas Ville võtta tõsiselt oma suguvõsa legendi ja teadmisi ning pakub oma vanaema eeskujul täna inimestele ehedat Eesti leiba ja teisi pagaritooteid.

Mida leiavad veganid Maheleivast?

Vegan pagaritoodete hulka kuuluvad sojapirukad, kapsapirukad, porgandipirukad, viineripirukad, kaneelirullid, mooni-šokolaadirullid ja pistaatsiarullid. Samuti vegan seene-juustukringel, kaneelikringel ja moosikringel. Samuti ka vegan kaeraküpsised!

Saiakesed täpselt nagu vanasti! Porgandipirukas eriti nostalgiline! Kui osta koju kaasa, võiks veel enne nahka pistimist ahjus õrnalt soojaks lasta, nii jääb tunne, justkui oleks saiakesed just ahjust tulnud! Kringel oli mõnusalt šokolaadine, magus ja pidulik! Täpselt selline, nagu üks kringel olema peab!

Maheleiva kohvik asub Jüris Aruküla teel, vegakohvik aga Voorimehe 4. Maheleiva pirukaid-saiakesi võib leida ka Mustamäe haigla poest ja Tuuleveski kohvikust Tallinnas, leiba aga Peetri, Pirita, Järve, Tondi, Balti Jaama, Arsenali ja Kadaka selverist, Tallinna Kaubamajast, Solarise toidupoest ja Lasnamäe maksimarketist.

Igal kolmapäeval kell 17-18:30 viib Kiili Ott tootjaid tarbijale. Maheleiva tooteid saab Tallinnas ning Rae või Kiili vallas tellida ka koos kohale toomisega juhul, kui tellimuse suurus on vähemalt 25 eurot. Kui tellimus on alla selle, siis võib tellimuse kätte saada ka Karu Talu šokolaadi poest.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi