KOLM LIHTSAT RETSEPTI, mis panevad sind tofusse armuma!

Küsi oma sõpradelt, millist toitu nad silmaotsaski ei salli. On suur tõenäosus, et vastus on just tofu. Halvad kogemused tofuga tulenevad aga tihti just valest valmistusviisist ja kehvast maitsestamisest. Tegelikult võib tofu olla uskumatult maitsev.

Tofu puhul on tegemist sojaubadest valmistatud valgurikka toiduainega, mida on Aasias toiduvalmistamisel kasutatud juba aastatuhandeid. Tofu sobib hästi nii liha kui juustu asendamiseks ning pakub tohutul hulgal võimalusi oma toidulaua mitmekesistamiseks.

Külmetunud?

Tofu on võrdlemisi madala kalorsusega, ent valgurikas ja tervislikest toitainetest pakatav. Näiteks loomse valguga võrreldes sisaldab tofu tunduvalt rohkem kaltsiumit, rauda ja kiudaineid. Ka tofus sisalduvad rasvad on tervislikumad kui küllastunud rasvhapped, mida lihas hulganisti leidub.

Järgmisel korral, kui haigeks jääd, mõtle tõsiselt järele, kas pole mitte aeg maitsva tofuga supp valmistada. Supisoovituse taga peitub nimelt haiguse vastu võitlemisel kasuks tulev toitaine tsink, mida tofus leidub!

Sobib nii burgeri vahele kui koogi sisse

Üks tofu parimaid omadusi on kahtlemata tema mitmekülgsus. Kui „kõva tofu“ (firm tofu) sobib hästi praadimiseks ja soolastes toitudes kasutamiseks, siis pehme versioon tofust (silky tofu) teeb maitsvast taimsest „juustukoogist“ tõelise valgupommi.

Eestimaise ettevõtte Bon Soya valikus on nii pehme tofu kui ka erinevad soolastesse toitudesse passivad variandid – otsi poest näiteks küüslaugutofut. Vürtsisõpradele on eriti meeltmööda samuti kodumaise tootja Loodusväe tšillitofu.

Kolm võrratut toiduideed tofust

Taimne Teisipäev soovitab kolme imemaitsvat retsepti tofust, mis valmivad lihtsalt ja kiirelt!

Mõnusalt toitev riisiroog tofuga

image.png

See kreemine ja rikkalik riisiroog on täpselt õige toit tofuga sõpruse sobitamiseks. Retsepti leiad Taimse Teisipäeva lehelt.

Kikerherne-tofu kotletid

image.png

Kõigi trennisõprade lemmikretsept. Need kotletid sisaldavad rohkelt taimset valku, on krõbedad ja suussulavad. Vaata retsepti kampaania Tugev Taimsel Kütusel retseptilehelt.

Tofu „munapuder“

image.png

Hitt hommikusöögi armastajate seas: klassikalisele munapudrule sugugi mitte alla jääv taimne versioon. Selle lihtsa ja mõnusa retsepti leiad samuti Tugev Taimsel Kütusel retseptikogust.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi