Kodumaal toodetakse taaskasutatud materjalidest vegan jalanõusid!

KIRA on uus kodumaine jalatsibränd, mis toodab Tartus taaskasutatud materjalidest valmistatud baleriinasid. Brändi autorite Sirli Ratasepa ja Liis Hainla idee kingade loomiseks sündis vajadusest lahendada isiklikku probleemi, aidates ühtlasi keskkonda.

Üks must paar, mis on alati moes

KIRA sai alguse soovist inspireerida naisi looma garderoobi, mis on lihtne, funktsionaalne ja keskkonnasõbralik – ning selle garderoobi selgrooks on ühed mugavad madalad kingad.

Foto: Maanus Kullamaa

“Kuna me mõlemad kõnnime palju, oli meil raskusi leida baleriinasid, mis peaksid vastu rohkem kui ühe hooaja – nii sündiski mõte valmistada see täiuslik paar ise,” kommenteeris brändi turundusjuht Liis Hainla, sõnades, et kingade disainiks said nad inspiratsiooni moeikoon Audrey Hepburni ajatust stiilist. 

“Baleriina on kvaliteedi poolest üks alahinnatumaid kingi moemaailmas, kuid samas on ta asendamatu suveking, reisiking, kontoriking ning king, mille pistad käekotti, kui kõrge kontsaga vanalinna vallutama lähed,” lisas Hainla. 

Foto: Maanus Kullamaa

Taaskasutus on tulevik

KIRA baleriinade pealiskangaks on taaskasutatud puuvill, sisevoodriks innovaatiline taaskasutatud plastpudelitest valmistatud õhuke vilt ning tallaks patenteeritud tehnoloogial ümbertöödeldud rehvid. 

“Kuna maailmas on isegi liiga palju asju, otsustasime kasutada seda, mis on ühe elu ära elanud – seda enam, et materjalide ümbertöötlemise tehnoloogiad on teinud viimaste aastatega tiigrihüppe,” sõnas KIRA tootejuht Sirli Ratasepp.

Ratasepa sõnul oli brändi luues oluline, et recycled-silt poleks vaid ilus hüüdlause, vaid aitaks päriselt lahendada hiiglaslikku jäätmeprobleemi maailmas, milles saab suures osas süüdistada ka moetööstust. Lisaks pole kingade tootmises kasutatud ühtki loomset komponenti.

Suund: zero waste

Lisaks keskkonnasõbralikule tootmisele ei lõpeta KIRA baleriinad maatäitena. Nimelt võtab tootja kantud kingad uuesti tagasi, töötleb need taas ümber ning annetab uue paari heategevuseks. Kui kingi ei saa enam parandada, toodetakse neist energiat. 

“Me soovime näidata head eeskuju moemaailma jätkusuutlikumaks muutmises, andes tarbijatele uusi, paremaid valikuid – üks must paar korraga,” lisasid Hainla ja Ratasepp.

KIRA baleriinasid saab osta veebipoest ning disainipoodidest Slow, LesPetites ja Tallinn Design House. 

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi