Kampaania “Karusnahka kannavad ilusad loomad, mitte ilusad inimesed” kutsub jätma karusnahatööstust minevikku

KittleMood. Foto: Helen Marts-Kesaväli

Eesti karusnahavabad moedisainerid kutsuvad kampaania “Karusnahka kannavad ilusad loomad, mitte ilusad inimesed” raames üles ütlema “ei” karusnahale ning toetama üle-euroopalist kodanikualgatust “Fur Free Europe” ehk “Karusnahavaba Euroopa”

Kodanikualgatuse eesmärk on keelustada karusloomafarmide tegutsemine kogu Euroopa Liidus ning kasvandustest pärit karusnaha ja seda sisaldavate toodetega kauplemine Euroopa Liidu turul.

Üleskutsega on liitunud KittleMood, Tanel Veenre, Perit Muuga Fashion, KJA ehk Karl Joonas Alamaa, Kalle HT ehk Kalle Aasamäe ja I Λ I V I ehk LAIVI. Kõik nad on liitunud ka rahvusvahelise karusnahavaba programmiga Fur Free Retailer, mida esindab Eestis Loomus.

”Paljudel meist on kodus lemmikloomad, kelle eest me hoolitseme ja kellest me hoolime, samas on tüki raskem mõelda loomadele, keda me igapäevaselt ei näe,” sõnas Loomuse juhatuse liige Anu Tensing. “Meie valikute taga võivad end peita tohutud kannatused, seda ka moemaailmas. Tänapäeval on olemas palju looma- ja keskkonnasõbralikumaid valikuid. Hea meel on tõdeda, et seda näevad nii meie kohalikud tegijad moemaastikul kui ka tarbijad.”

Kampaaniat aitasid ellu viia Fur Free Alliance, Eurogroup for Animals, Fahle galeriitänav ja MTÜ Pesaleidja. Pildid jäädvustad Helen Marts-Kesaväli. Karl Joonasega koos poseerib Pesaleidja kassitoas elav imevahva Tetris, kes ootab veel päris oma kodu.

Eestis on juba karusloomafarmid keelustav eelnõu vastu võetud, see hakkab kehtima 2026. aasta algusest. Ent karusloomafarmide tegevus on veel väga aktiivne näiteks Soomes ja Leedus.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi