JUBA TÄNA | Paneelvestluses arutatakse, kus on piima koht

Foto: Unsplash

MTÜ Loomus

Augustis tähistavad loomade eestkoste organisatsioon Loomus, selle veganprogramm Taimsed Valikud ja loomasõbrad taimse piima kuud, mistõttu korraldab Loomus täna, 16. augustil kell 14.00 veebiarutelu “Kus on piima koht?”

Palju ja häälekalt on avalikkuses arutletud selle üle, kas sõnaühendit “taimepiim” võib kasutada. Palju vähem on aga sisulist arutelu, miks üldse taimepiim. Loomus tahabki seda lünka täita ning arutleda, milline on keskkonnamõju nii taimsel kui loomsel piimal ja kui (mitte)tervislikud on erinevad piimad; küsida poliitiliste muutuste (mitte)vajaduse kohta; saada teada, kuidas on trendid tarbijakäitumises; rääkida koolipiima teemal.

Paneelis saavad sõna viis spetsialisti:

  • Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna lektor, eetika, vastutuse ja jätkusuutlikkuse õppejõud Eliis Salm;
  • Riigikogu ja loomakaitse toetusrühma liige Hanah Lahe;
  • koolikavade ja toetusskeemi valguses Ahto Tilk Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumist;
  • Friendly Viking’si turundusspetsialist Anna-Maria Põldma
  • Loomuse projekti “Kahvliga kliimamuutuste vastu” juht Sanne Org.

Arutelu modereerib Loomuse liige Martin Enn. Paneeli saab jälgida veebiülekandena otse ja hiljem nii Loomuse kui ka Taimsete Valikute Facebooki lehel.

22. augustil tähistatakse ülemaailmselt taimse piima päeva. Sel puhul kutsub Loomus juba kolmandat aastat terve augustikuu pidama taimse piima kuud ning taimse piima väljakutset vastu võttes valima loomse piima asemel taimne piim.