Jahe kevadilm meelitab külmetust: Carmolise ürditilgad on abivahendiks paljudele muredele

Artikli autoriks on Liina Valner.

Enne, kui Carmolise tooteid ise proovida otsustasin, olin nendest tegelikult päris palju juba kuulnud. Miskipärast on aga alati läinud nii, et apteeki minnes on kindlaks kujunenud harjumus osta rohkem käsimüügiravimeid või vitamiine, millega ootamatult saabunud haiguste sümptomeid leevendada või haiguseid ennetada.

Carmolise tilgad otsustasin siiski ära proovida ajal, mil ringlemas oli palju viiruseid. Märtsis olid pidevalt nohused ja köhased kõik pereliikmed ning tundus, et mitte midagi ei aita. Nohu ja köha puhul tilgutasime Carmolist sooja tee sisse (lastele panin vaid 2 tilka) ning hingasime eeterlike õlide auru sisse nebulisaatoriga. Samuti on tilkasid hea panna jalavanni vette.

Nüüdseks olen lisaks infolehel kirjeldatud kasutusvõimalustele leidnud Carmolise tilkadele tavaelus palju rohkem rakendust. Pärast viimast tõsisemat viiruste perioodi märtsis harjusime tilkade lisamisega igasse veeklaasi, mida päeva jooksul tarbisime. Carmolise pudel seisabki köögis, kraanikausi kõrval. Seega jõime me kumbki päeva jooksul u 5-6 klaasi vett, millele lisasime alati 5-10 Carmolise tilka. On tegelikult päris suur vahe, kas lisada 5 või 10, sest iga imepisike kogus teeb joogi kangemaks. Hommikuti panin alati 10 tilka – see andis värskele tundele suus ja huultel lisaks ka tohutu energialaengu.

Mõnikord, kui palavas toas magatud öö ei lasknud korralikult välja puhata, määrisin tilkasid ka meelekohtadele. Harjusin sellega ning villisin tilgad lõpuks ümber veidi käepärasemasse rullotsikuga pudelisse, millega sain neid kaasas kanda ning keset stressirohket tööpäeva end värskendada. Määrisin ka lastele meelekohtadele, kui nad vahepeal kõhuviiruses olid ning süda pidevalt paha oli. Toimis! Tegi nii enesetunde kui meeleolu paremaks.

Ülihästi toimib Carmolis ka leilivees. See on nüüd koht, kus toon positiivses valguses esile ka meie pere 6aastased kaksikud, kelle jaoks Carmolise kommid on veel liiga kanged ning tilkasid pole neile etanooli sisalduse tõttu igapäevaselt andnud.

Enne Carmolist kasutasime saunas leilivees erinevaid eeterlikke õlisid ning enda lemmikud olid eukalüpt ja sidrunhein. Laste jaoks olid need aga ebameeldivad. Kui Carmolist kasutasime, tulid lapsed sauna ning uurisid, mis mõnus-magus piparmündi lõhn see on. Leidsime Carmolise näol ka kogu perele sobiliku lisandi leilivette.

Lisaks olen tilkasid kasutanud talla alla määrides. See aitas hästi nohu vastu. Nii vahetasin välja kohutavalt haisva salvi, mida varasemalt nohuga kasutasin. Olen tilkasid määrinud oma mehe haigele hüppeliigesele – need on jahutanud ning leevendanud valu. Samuti olen lisanud neid pesugeelile, kui voodipesu pesen. Kasutan neid vahel ka aroomilambis või isegi õhuniisutajas. Vastu suve proovin selle kindlasti ära ka putukahammustuste peal.

Mida Carmolis sisaldab?

Sellesse on kokku segatud kümne taimne eeterlikud õlid: harilik aniis, hiina kaneel, harilik sidrunhein, harilik sidrunipuu, tähklavendel, lõhnav muskaadipuu, nelk, lavendlilehe salvei, laialeheline lavendel ning tüümian. Preparaat on loodud Karmeliitide Vennaskonna munkade poolt juba aastal 1610.

Soovitan kindlasti kõikidele ning ära kartke leida uusi ja huvitavaid kasutusvõimalusi, neid on kindlasti veelgi rohkem.