2019. AASTA VIIMANE NUMBER | Uuest aastast ilmub ajakiri iga kuu?

Detsember on jõulukuu. Ja jõulude ajal juuakse glögi, süüakse mandariine, küpsetatakse piparkooke ja maiustatakse. Aasta lõpp on üsna magus aeg. Kui me eelmisel aastal püüdsime kinni legendaarse Karu Talu Šokolaadi tegijad, räägib kaaneloo sel aastal (samuti legendaarse) vegankondiitriäri looja Sandra Sentjurin ehk Cakery by S. Ja muide! Etteruttavalt saab öelda, et ajakiri Vegan hakkab uuest aastat ilmuma tihedamini!

Sandraga jutustatakse kondiitriärist üleüldiselt, selle maailma trendidest, pulmadest, tähtpäevadest jpm. Rääkides pulmadest! Aasta lõpuks oleme ühekordselt avanud ka rubriigi PULMAD. Võib tunduda kentsakas: jõuludel ja pulmateemad?! Jah, just nii! Juba talvel käib väga aktiivne pulmakorraldus, et suvel kõig sujuvamalt läheks. Tavaliselt alustatakse varemgi. Seega on just praegu õige hetk sel teemal sõna võtta. Siim Maaten ja Kaisa Roover kirjutavad oma maagilistest veganpulmadest ning annavad ideid armastajatele, kes samuti abieluranda hakkavad jõudma.

KESKKONNA ja AKTIVISMI teemad on sel korral üheks põimitud. Kliima- ja ökoloogilise kriisi tõsidus on viimase aasta jooksul hakanud üha enam jõudma avalikkuseni, suuresti tänu koolilaste algatatud kliimaliikumisele Fridays for Future (reeded tuleviku heaks), mille raames on kümned tuhanded noored võtnud kätte plakatid ja tänavatel oma tuleviku nimel võidelnud. Tiiu Lausmaa käis Berliinis, et vaadata veel üht viisi, kuidas oma häält kuuldavaks tehakse. Kirjutab ta nii: „Hoolimata tõsisest eesmärgist ja võrdlemisi radikaalsetest meetoditest oli kohapealne meeleolu kõike muud kui morbiidne: inimesed istusid oma sõpradega ringis, rääkisid juttu, mängisid muusikat, sõid ja nautisid melu.”

TERVISERUBRIIGIS räägib perearst Marta Velgan tänavusest VegMed konverentsist. Lisaks on ta kirjutanud eraldi artikli taimsest toidust ja allergiatest.

Põneva PERSOONILOO jutustab kaitseväelane, kes tunnistab, et vegantoitumine on tema elule väärtust juurde andnud ja ütleb, et on praegu, 35 aastasena, kindlasti paremas vormis kui 10 aastat tagasi.

Leiab ka kiire inteka VEGANUARY’ga – maailmakuulsast vegankampaaniast, mis muudab miljoneid elusid. Veganuary on keskendunud tarbijakäitumise muutmisele, pakkudes osavõtjatele olulist teavet ning praktilist tuge, et kogemus osalejatele võimalikult nauditavaks teha. Alates projekti käivitamisest on vegan-jaanuarist osa võtnud üle poole miljoni inimese ning igal aastal on väljakutses osalejaid aina rohkem. Ka sel jaanuaril läheb käima uus väljakutse!

REISIKIRI on sel korral veidi teistmoodi üles ehitatud. Nimelt saab lugeda sellest, kuidas üks eestlane Brasiiliasse sattus ja seal kodukohvikut pidama hakkas!

Loomulikult ei puudu ajakirjast ka ajaloorubriik, sõna saavad toimekad organisatsioonid, ajakirja vahel on jõuluhõnguline retseptilisa ning välja saavad toodud ka kvaliteedikonkursi “Parim vegantoode Eestis” võitjad.

Ajakiri Vegan 2019 #6 on Selverites saadaval alates reedest 20. detsembrist.

UUEL AASTAL UUE HOOGA

Ajakirja Vegan idee sündis 2016. aasta juulikuus, mis tähendab, et seemne muldapanekust saab 2020. aasta suvel juba neli aastat. Tore on olla tunnistajaks, et veest ja päevavalgusest sel seemnel puudu ei ole tulnud. Ajakiri Vegan on hea näide sellest, et kui hingega asja juures olla, hakkavad ettevõtmised omal jõul kasvama ning oma elu elama. Veganteemadest soovivad inimesed lugeda aina rohkem ning selle põhiliseks hüppelauaks on tänapäeva inimeste teadlikum ellusuhtumine. Kliimakriisi valguses hakkavad lisaks keskkonnamurele paratamatult inimeste jaoks olulist rolli mängima ka teised veganluse olulisimad tahud. Mida rohkem on huvilisi, seda rohkem tekib küsimusi. Seetõttu hakkab ajakiri ilmuma tihedamini. Ja suuremas koguses.

2020. aasta tuleb muutusega. Õigem oleks ehk isegi öelda, et uue sagedusega, sest ajakiri Vegan saab sisuliselt kuukirjaks. Ajakiri hakkab ilmuma kuue korra asemel 11 korda aastas ning suviseks hingetõmbeks saab lõikuskuu ehk august, mil väljaannet ei ilmu. Ja veel: kui aastale 2019 lehvitame head aega 8000 tiraažiga, alustame maagilist 2020. aastat numbriga 12 000.

Muutusteta jääb ajakiri Selverisse, kust selle tasuta saab. Koju ei tohiks unustada aga partnerkaarti, sest vaid selle registreerimisel kassas muutub ajakirja hind nulliks. Selleks, et üle kümne tuhande trükikoopia jõuaks kõikide soovijate kodudesse, saab ajakirja edaspidi kaasa haarata ka Tartu ja Tallinna Kaubamajast (partnerkaardi registreerimisel kassas), Biomarketitest ja kauplustest Bio4You. Et iga kuu oleks, mida oodata, võib kalendris kuu 10. päeva ära märkida, sest edaspidi hakkab ajakiri ilmuma just siis.

Kõik, kellele Selver, Kaubamaja, Biomarket või Bio4You tee peale ei jää, saavad loomulikult teha ka tellimuse. Tähtajatu püsimakse lepinguga tellides on ühe kuu tasuks 1,59 € (ehk aastas kokku 19,08 €) ja tähtajalise aastatellimuse tasuks 1,99 € (aastas kokku 21,89 €). Ajakiri ise on siiski tasuta, maksma peab vaid haldus- ja kandekulude eest Express Postile. Tellimuse saab esitada keskkonnas https://tellimine.ee/est/ajakirivegan.

Kõikidega, kellel juba on aktiivne tellimus, võetakse ühendust, et muudatused kooskõlastada.

Kohtumiseni jaanuaris!

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi