Helsingi lõpetab linnaüritustel liha pakkumise

Photo by Tapio Haaja from Pexels

Ülelahenaabri Soome pealinn Helsingi lõpetab liha pakkumise linna korraldatud üritustel. Poliitika kehtib näiteks linnakohtumiste, seminaride, töötubade ja avalike ürituste kohta, vahendab Helsingi linn.

Linna organisatsioonid, ettevõtted ja ametid korraldavad mitmesuguseid koosolekuid, seminare, töötubasid ja avalikke üritusi, mis hõlmavad ka toitlustamist. Helsingi eesmärk on tagada, et toitlustamises võetaks paremini arvesse keskkonnateemasid.

Alates 1. jaanuarist (2022) pakutakse linna üritustel ainult hooajalist taimetoitu ja kohalikku kala. Samuti loobutakse liharoogadest ja ühekordsetest nõudest. Lisaks eelistatakse õiglase kaubanduse tooteid (vähemalt kohvi, tee ja banaani juures) ja võetakse arvesse eridieete. Toidu raiskamise vältimiseks palutakse edaspidi üritustele kindlasti registreerida.

Linna korraldatavate ürituste all mõeldakse linnaorganisatsioonisiseseid üritusi: koosolekud, seminarid, loengud, avalikud sündmused, kui ka üritusi, millele on kutsutud väliseid osapooli. Eeskirjast kõrvalekaldeid tehakse vaid põhjendatult ning kõrgetasemelistel visiitidel või sarnastel üritustel.

2019. aasta veebruaris lubas Helsingi linnavolikogu, et 2025. aastaks vähendatakse poole võrra piima- ja lihatoodete kasutamist linna pakutavates toitlustusteenustes. Liha mittepakkumise otsus toetab ka linna heitkoguste vähendamise eesmärke.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi