Harvardi ülikool keskendub taimetoidule

Harvard plaanib keskenduda taimse toidu populariseerimisele, et vähendada toiduga seotud kasvuhoonegaaside heitkogused 2030. aastaks 25%, vahendab Totally Vegan Buzz.

Ülikool on allkirja ja lubaduse andnud “Cool Food” programmile, mis on loodud Maailma ressursiameti ja ÜRO keskkonnaameti poolt. Toiduvalikutega seotud heitkogustega tegelemine on keskne osa Harvardi lähenemisviisist, mille eesmärk on kasutada ülikoolilinnakut kliimamuutuste ja jätkusuutlikkusega tegelemiseks.

“See lubadus annab meile teaduspõhise kollektiivse eesmärgi ja õppevõimaluse kogu maailma asutustega koos luua jätkusuutlikumat toidusüsteemi,” sõnas The Harvard Gazette’ile Katie Lapp, üks programmi käimalükkamisega seotutest.

Harvardi programm “Save the Planet”

Jätkusuutlikkus, energiasääst ja tervislik toitumine on mõned valdkonnad, millele Harvard kavatseb oma pikaajaliste eesmärkide realiseerimisel keskenduda.

Epidemioloogia- ja toitumisprofessor ning Harvardi toidustandardikomitee esimees Walter Willett ütles: “Kliimamuutus kiireneb ja ameeriklased on oma dieedi ja eluviisi tõttu selle suurimad põhjustajad.”

“Kliimamuutus kiireneb ja ameeriklased on oma dieedi ja eluviisi tõttu selle suurimad põhjustajad.”

„Paljude muudatuste hulgas, mida tegema peame, on ka toitumise muutmine taimepõhisemaks. Kui teeme seda õigesti, paraneb ka tervis lisaks kõikidele keskkonnaaspektidele. Iga inimese panus on oluline, kuid kuna Harvard on võtnud eesmärgiks olla koolitaja, – koolitada ka neid, kellest saavad juhid – võib vastuvõetud “Cool Food” lubadus saada eriti mõjusaks.

Loe Harvardi ülikooli kliimamuutuste programmist lähemalt siit.

Mitmete käimasolevate projektide abil ja koostöös ülikoolilinnaku toidupakkujatega, kes pakuvad aina rohkem taimepõhiseid toite, on Harvard oma 2030. aasta eesmärgi saavutamiseks edukal teel.

“Cool Food” lubaduse on andnud veel mitmed tähelepanuväärsed ettevõtted: IKEA, BASF, Pittsburgi ülikool, Genti linn Belgias jpt.

Harvardi ülikool on eraõiguslik ülikool USA Massachusettsi osariigis Cambridge’is. Ülikool on asutatud 1636. aastal. Harvard on Ameerika Ühendriikide vanim kõrgharidust andev asutus.

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi