Euroopa Parlamendi saadikutele näidatakse filmi loomapidajast, kes hakkas veganiks

Järgmisel kuul jõuab Euroopa Parlamendi sadade poliitikute silme ette auhinnatud dokumentaalfilm “73 Cows” (“73 lehma”).

15-minutiline lühifilm räägib loo Jay Wilde’st, keda nimetatakse esimeseks lehmakasvatajaks Suurbritannias, kes loobus loomapidamisest ja alustas hoopiski orgaanilise taimekasvatusega. Ta viis oma lehmad Norfolk’i varjupaika ja hakkas veganiks.

Filmi näidatakse poliitikutele, et innustada põllumajandusseaduste muutmist. Filmi näitamise tegi võimalikuks HSI (Humane Society International)  – tegemist on ülemaailmse loomakaitseühendusega.

“Me poleks kunagi osanud arvata, kuid lühifilm “73 Cows” jõuab Euroopa Parlamenti Brüsselis selle aasta Märtsis,” andis filmi režissöör Alex Lockwood Facebookis teada.

Režissöör ning filmi peaosaline võtavad osa ka aruteluringist, mis toimub pärast filmi linastumist.

“Poleks kunagi osanud loota, et meie väike film võiks potentsiaalselt ja otseselt mõjutada Euroopa poliitikat. Me oleme ütlemata uhked. Mitte kunagi ärge kahelge filmi väes!”

“73 Cows” ehk “73 lehma”

Linateos sai hiljuti Suurbritannia mainekal televisiooniauhindade jagamisel (BAFTA) pärjatud kui parim lühifilm.

Filmi treiler

Nominatsioonist rääkides, ütles Lockwood portaalile LIVEKINDLY, et kui nad filmi tegema hakkasid, oli ta juba kindel, et sel on potentsiaali, sest Jay lugu on niivõrd inspireeriv. “Aga ma ei oodanud kunagi sellist reaktsiooni.”

“Näib, et film on tabanud suurt osa inimestest terves maailmas. Kui me selle veebis avaldasime, arvasime, et vaatavad mõned-sajad inimesed, seega me olime üllatunud, kui vaatajanumbrid aina kümnetele tuhandetele lähenesid,” sõnas Lockwood.

Filmi saab veebist vaadata 5 naela eest (~5.8 eurot).

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi