ETTEVÕTJALE | 4 NIPPI: kuidas muuta salong loomasõbralikumaks

Photo by Delbeautybox from Pexels

Nii Eesti kui ka kogu ülejäänud maailm liigub loomasõbralikuma ühiskonna suunas ning kliendid muutuvad sel teemal aina teadlikumaks. Kuid mida peaksid juuksurisalongid silmas pidama, et enda teenuseid eetilisemaks ja loomasõbralikumaks muuta? Loomade eestkoste organisatsiooni Loomus loomasõbraliku ilu töörühm LILU on kirja pannud neli nõuannet.

1. Vaheta tooted välja vegan ja julmusevabade toodete vastu

Seda, kas toode või bränd on vegan ja julmusevaba või mitte, saad küsida enda tarnijatelt või uurida otse tootja kodulehelt. Eestis kättesaadavad loomasõbralikud brändid on näiteks: 

  • Aveda (julmusevaba PETA sertifikaadiga, 100% vegan)
  • Olaplex (julmusevaba, 100% vegan)
  • Kevin Murphy (julmusevaba, enamasti vegan, v.a üksikud mesilasvahaga tooted)
  • SensiDO (julmusevaba, 100% vegan)
  • Paul Mitchell (julmusevaba PETA sertifikaadiga, 100% vegan)

Loe lisaks ka artikleid rahvusvahelistel veebilehtedel ja blogides, näiteks “Cruelty-Free Kitty The Ultimate Guide to Cruelty-Free Hair Care Brands”, mis annab ülevaate julmusevabadest brändidest 2021. aasta seisuga.

Vestle sel teemal ka teiste juuksurite ja salongiomanikega, et üheskoos uusi brände avastada ning kogemusi jagada. Huvilisi võid leida ka veebigruppidest, näiteks Vegan kosmeetika grupist Facebookis.

2. Ole keskkonnasõbralikum

Pilt on illustreeriv. (Photo by cottonbro from Pexels)

Mõtle enda jaoks läbi, kuidas sinu salong saaks keskkonnasõbralikum olla. Mõned ideed:

  • Sorteeri prügi ja veendu, et taaskasutatavad pakendid läheksid õigesse konteinerisse.
  • Vali tooted, mis on taaskasutatavad või korduskasutatavad ning vähenda plasti kasutamist. Mõtle ka sellistele toodetele nagu alumiiniumfoolium, vatitikud, šampooni- ja muude toodete pudelid.
  • Vali keskkonnasõbralikud seadmed. Võimalusel osta energiasäästlikud seadmed, mis säästavad energiat ja vett rohkem kui tavalised seadmed. Looduslike pesuvahendite kasutamine aitab samuti keskkonnareostust leevendada.
  • Pane rätikud pesema siis, kui pesumasin on täis. See on lihtne viis vee ja energia säästmiseks ning CO2 heitmete vähendamiseks. See võib tähendada seda, et pead natukene lisarätikute soetamiseks investeerima, kuid saad raha tagasi oma elektriarvetelt.

3. Mõtle salongielamusele kui tervikule

Pane hetkeks veganluse pooldaja müts pähe ning kõnni enda salongis ringi. Mida veganid tunneksid ning mida saaksid sina muuta, et nende elamust paremaks muuta? Kas pakud klientidele kohvi piimaga? Kas saaksid valikusse tuua ka mõne taimse piima? Kas kasutad loomakarvadest pintsleid? Kas sul on salongis nahkkattega toolid või diivanid?

Paljud loomasõbrad panevad paratamatult selliseid väikeseid detaile tähele ning võivad nende tõttu eelistada ühte salongi teisele. Kuna statistika näitab, et järjest rohkem inimesi läheb üle veganluse ja keskkonnasõbralikuma eluviisi peale, on kasulik teha enda äris muudatusi, et uute suundadega kaasas käia. 

Pilt on illustreeriv. (Photo by cottonbro from Pexels)

4. Maksimeeri oma turundust

Värskenda oma sotsiaalmeedia kanaleid, veebilehte ja voldikuid, et informeerida olemasolevaid ja uusi kliente enda vegan-teenustest. Tee sotsiaalmeedias koostööd veganitest mõjuisikutega ja jälgi teisi vegan juuksuri- ja iluettevõtteid, et saaksite üheskoos leida uusi ideid turunduse ja reklaamide tegemiseks. Võta ühendust ka LILU tiimiga – saame anda lisaideid ja nõu.

Salongiomanikuna ei pea sa tundma kohustust üle öö keskkonnasõbralikuks vegan-salongiks hakata. See oleks paljudele salongidele väga kulukas ja stressirohke. Järk-järgult väikeste muudatuste tegemist eetilises suunas soovitame aga igale salongile, olenemata suurusest ja käibest. Sellega vähendate pikaajalises perspektiivis riski ja demonstreerite enda klientidele, et hoolite keskkonnast ja laiematest ühiskondlikest probleemidest.