ERIOLUKORD MAAILMAS | 12 kodumaist veganettevõtjat, keda toetada

Nagu paljud üle terve maailma, on ka Eesti kunstnikud ja ettevõtjad silmitsi olukorraga, mis paneb kukalt kratsima. Usume, et väga suureks abiks on, kui sel kibedal ajal teeme oma ostuotsused pigem kohalike toodete kasuks. Tellige võimalusel karantiiniaegne lõuna lemmikrestoranist, surfake Eesti väikeettevõtete veebilehtedel ning toetage võimalusel nende ärisid. Ostke kohalike artistide muusikat ja võimalusel ärge nõudke tagasi ärajäänud või edasi lükatud teatri -ja kontserdipiletite raha. Koos tuleme sellest kummalisest eriolukorrast tugevamana välja!

Kuigi ettevõtteid, kellele võiks õla alla panna on meeletult, oleme siin välja toonud tagasihoidliku valiku vegankohvikutest ning veganmuusikutest.

ROHE KOHVIK, Tallinn

“Teeme ise kojuvedu, sest aega on ja tööd inimestele vaja. Kojuvedu toimub Tallinna piires ning selle miinimum arveks peab olema 25 eurot. Tallinnast väljas pool olevatesse asulatesse nagu Peetri, Loo, Jüri, Assaku, Kiili, Saku, Keila, Kakumäe jne viime miinimum arvega 30 eurot. Klient saab rohkem tooteid ja need viiakse tasuta koju ära,” räägib Siim Rohe kohvikust. Rohe kohviku kontakttelefoniks on 437 0095.

Facebook: rohekohvik

Instagram: rohekohvik

KOHVIK VEGB12, Tallinn

Veg B12 kohvikust Baltijaama turul saab maitseelamusi erinevatest tortidest, kommidest, mahenäksidest,toortatraleibadest, päevasuppidest ning veganvorstidest. Kõike saab ette tellida telefonilt 5020990.

Facebook: VegB12

Instagram: vegb12

LISANNA VEGAN-COFFEE SHOP, Tallinn

Lisanna Vegan-Coffee Shop pidi avama oma teise kohviku, kuid see on hetkel pausil. Lisanna-Vegan Coffee Shop aadressil Suurtüki 2 on jätkuvalt vapralt avatud, kuid ainult kaasa müügile. “Meie suurenenud menüüd näeb Wolt äpist ning selle kaudu võimalus koju kontaktivabalt tellida. Samuti võib leida meid Boltist. Lisasime kõik enda mõnusad magusad tooted ülesse. Leiutasime imelised uued chia-pudingud ning värsked salatid. Oleme tänulikud igale tellimusele! Samuti kõik toredad kirjad ja positiivsed sõnumid annavad jõudu juurde,” sõnab Linda Lisanna Vegan-Coffee Shop’ist.

Facebook: Lisanna Vegan-Coffee Shop

Instagram: lisannakohvik

SIIN TAKEAWAY, Tallinn

“SIIN Takeaway oli senimaani kinni ja püsisime kõik kodused ning nautisime kingitud aega, et olla koos perega ja puhata. Nüüd tunneme, et oleme valmis kinkima oma aega valmistamaks täisväärtuslikku taimetoitu ning seda kaasa müüma (otsevahendusel või Wolt äpist). Lisaks tavapärasele supile ja pajale on valikus ka rõõmsad värvilised kevadrullid, hapendatud köögiviljad, väekad idud, tervislikud magusad maiused. Ning kevadine tõeline supertoit karulaugupesto, mida saab meilt otse tellida,” kirjeldab Maie Rosmann Siin kohvikust. 

Facebook: SIIN

Instagram: siintakeaway

VEGAN+ TAKE AWAY, Tallinn

“Oleme täna olukorras, kus ei tea, mis saab homme. Iga päev on emotsioonide virr-varr, kuid iga kord, kui meie armsad püsikliendid tellivad, teeb meil südame soojaks. Tegime ka soodsama burgeri, mille hind on alla 5 € ja plaanime selliseid tooteid veel lisada. Oma klientidelt soovime seda, et te tuleksite meie juurde otse  – oleme teile olemas Facebookis ja telefoni teel. Suureks abiks see, kui saame tellimused vastu võtta vahendusfirmata,” sõnab Sergei Vegan+ Takeaway’st. Kontakttelefoniks on 56207750.

Facebook: VeganPlus Cloud Kitchen

Instagram: veganplus_food

VEGMACHINE, Tallinn

VegMachine tegutseb suletult kaasatellimustele. Nende vegantoitu saab tellida ning ettevõtmist toetada vaid Wolt äpi kaudu.

Facebook: Veg Machine Balta

Instagram: vegmachineft

PELGUPAIK, Tallinn

Pelgupaik on avatud kaasatellimustele (suletud teisipäeviti) ning nende menüüga saab tutvuda Wolt või Bolt äpi kaudu. Samuti pakuvad nad kinkekaarte, et tulevikus endale või sõpradele mõnus ja maitsev suutäis garanteerida. Uuri lähemalt nende sotsiaalmeediakanalitest.

Facebook: Pelgupaik

Instagram: pelgupaik

KRINGEL, Tallinn

Olude kiuste on kauaoodatud Kringel siiski uksed avanud! Kringli toetamiseks on võimalik tellida “eriolukorra erimenüüst” kartulisalatit, paninisid, saiakesi, soolaseid pirukaid ja loomulikult ka kringleid. Müügil on ka kinkekaardid. Toimub ainult kaasamüük tellimuste alusel. Täpsemat menüüd ja kontakti näed: www.kringelkohvik.ee

Facebook: Kringel

Instagram: kringel.kohvik

INSPIRATSIOON, Tallinn

Inspiratsiooni saab toetada tellides toitu läbi Bolt ja Wolt äppide, tellides toitu ette telefoni teel +372 58516232. Samuti pakuvad nad kinkekaarte, et kinkida lähedastele või garanteerida endale tulevikus tore toiduelamus. Saadaval on kinkekaardid väärtuses 10 €, 20 € ja 50 €.

Facebook: Vegan Inspiratsioon

Instagram: veganinspiratsioon

FRESKO, Tartu

Fresko kohvik on hetkel Tartus suletud, kuid valmistamas ollakse legendaarset šašlõkki ning gilu. Neile kirjutades on võimalik neid endale tellida! Kontakttelefoniks on 5348 5685.

Facebook: Fresko Kohvik

Instagram: freskokohvik

MICK JA ANGEELIA PEDAJA

Mick ja Angeelia kutsuvad 23.-24.juuli aset leidva muusika & kunstide festivalile Vääna-Jõesuu roheluses, kus hubane atmosfäär, mõnus muusika ning loomulikult vegantoitlustus. Pileteid saab soetada Ticketer.ee-st. Ürituse lisainfo Facebookis: Hoovus 2020. Samuti saab muusikuid toetada soetades nende muusikat. MIANG puidust USB-l olev album “Life Of Patterns” on saadaval 311.ee veebilehel. 

Soeta muusikat: 311.ee

Facebook:
Hoovus
MIANG

Instagram: hoovus, miangmusic

DEAD FURIES

Rokkansambli Dead Furies vokalist Ardo Kivi on arvamusel, et abikäsi fännidelt ning muusikaentusiastidelt on alati teretulnud. Eriolukorra tõttu jäi ära ka Dead Furies UK tuur. Bändi saab toetada soetades nende muusikat ning fännikaupa. 

Soeta muuskat: https://deadfuries.bandcamp.com/merch

Facebook: Dead Furies

Instagram: deadfuries

JÄTA VASTUS

Palun sisesta kommentaar
Palun sisesta oma nimi